Ulrik Haagerup andmas intervjuud. Allikas: YouTube

Taani avalik-õigusliku ringhäälingu uudistejuht Ulrik Haagerup rääkis “Aktuaalse kaamera” ajakirjanikule Neeme Rauale, et enamikus maailmas on uudistetoimetustes tekkinud kultuur, mis ei paku meedia tarbijatele parimat versiooni tõest.

Lisaks on osad ajakirjanikud ja toimetajad Haagerupi sõnul tegelikult aktivistid, kes püüavad kasutada meediat selleks, et panna inimesi mõtlema nii, nagu nad ise mõtlevad.

“Ajakirjanduse on kaaperdanud ka poliitiline korrektsus, mis kardab õhutada liikumisi ühiskonnas, kes ei mõtle samamoodi nagu nad ise. Seda on näha näiteks Prantsusmaal, kus Rahvusrinnet ignoreeriti palju aastaid, samuti Rootsis, kus on püütud ignoreerida Rootsi Demokraate, Saksamaal ja Hollandis. See ei ole väga hea,” rääkis Haagerup.

Taani ringhäälingu uudistejuhi sõnul on ajakirjanduse ülesanne näha maailma mõlema poole silmade läbi ja mitte püüda manipuleerida inimestega, näidates neile kindlat pilti maailmast.

“Meie töö, eriti avalik-õiguslikus ringhäälingus, on rääkida lugusid maailmast selleks, et inimesed saaksid oma arvamuse ise kujundada. See on meie töö ja me peame keskenduma sellele, et seda tagasi saada,” ütles Haagerup.

Loe lähemalt ja vaata intervjuud siit.