Maaliline tänav Taanis Tonderi linnakeses. Foto: Bigstockphoto

Taani riik, kus veebruaris kaotati kõik koroonaviirusega seotud piirangud, teatas 26. aprillil, et seisma pannakse ka inimeste Covid-19 vastu vaktsineerimise programm.

Taani valitsuse sõnul on epideemia üle saavutatud kontroll, piisavalt suur hulk riigi inimestest on vaktsineeritud ja riik on "heas seisus", vahendab uudisteportaal thelokal.dk.

Taani Terviseameti (Sundhedsstyrelsen) nakkushaiguste osakonna juhi Bolette Søborgi sõnul on inimeste suur vaktsineerituse määr ja riigi "hea seis" põhjus, miks Covid-19 massivaktsineerimise programm seisma pannakse. 

Taani 5.8 miljonist elanikust on kahe doosiga vaktsineeritud ligikaudu 81 protsenti ja 61.6 protsenti inimestest on saanud ka tõhustusdoosi.

Samuti on langenud uute nakatumiste arv ja Covidi tõttu haiglasse sattunud inimeste arv püsib stabiilsena. 

Inimesi ei kutsuta enam ennast vaktsineerima alates 15. maist, kuid terviseametnike sõnul võib vaktsineerimist minna taas vaja sügisel.  

"Me kavatseme vaktsineerimise programmi taasavada sügisel. Sellele eelneb põhjalik ekspertiis keda ja millal ning mis vaktsiinidega tuleb vaktsineerida," rääkis Søborg. 

Möödunud aasta novembris tabas Taanit Omicroni laine, peale mida vaktsineerimise kampaaniat võimendati, inimestele pakuti paremat ligipääsu võimendusdoosidele ja alates käesoleva aasta jaanuari keskpaigast on kõige haavatamatel võimalik teha neljas vaktsiinisüst.

Toimetas Karol Kallas