Taanile kuuluv asustamata saar Lítla Dímun. Foto: Wikipedia

Immigratsiooni- ja integratsiooniminister Inger Støjberg on avatud Rahvapartei ettepanekule paigutada varjupaigale mitte kvalifitseeruvad migrandid mõnele Taanile kuuluvatest asustamata saartest.

Støjbergi sõnutsi on ta ettepanekuga põhimõtteliselt nõus, kuigi selle täideviimisel võib tekkida teatud väljakutseid, vahendab Breitbart viitega väljaandele Berlingske.

"Ma olen alati valmis kaaluma häid ideid selle kohta, kuidas saavutada parem kontroll isikute üle, kelle varjupaigataotlus on tagasi lükatud," ütles minister, viidates samas "mõnedele praktilistele ja juriidilistele väljakutsetele seoses väljasaatmiskeskuse rajamisega väga isoleeritud paika."

Septembris avaldatud raporti kohaselt on Taanis eitava vastuse saanud varjupaigataotlejaid 921, kellest ligi poolte ehk 434 väljasaatmiseks on väga väikesed šansid.

Rahvapartei esindajate hinnangul ei peaks samm olema üleliia kallis, sest kui saarel "pole juba mingisugust asulat, saaks kasutada erinevaid lahendusi alates konteinermajadest kuni telklaagriteni."

Taani kodanikud, kelle läheduses elab väljasaatmisele kuuluvaid isikuid, ei tunne end turvaliselt ning kurdavad poevarguste üle.

Väljasaatmiskeskuses rünnati Taani ministrit