Hiina partei ja valitsus kavandavad uusi ja rangeid reegleid koguduste mahasurumiseks, kuid samal ajal kinnitavad kristlased, et tagakius teeb nende usu üksnes tugevamaks.

Nagu selgitas LifeSiteNewsile tagakiusatud kristlasi toetava USA organisatsiooni China Aid asutaja ja president Bob Fu, kaasneb "iga tagakiusu lainega uus ärkamise laine."

"Kristlus kasvab kõige kiiremini [paikades], kus tagakius on kõige rängem," lisas Open Doorsi kommunikatsioonidirektor Emily Fuentes. "Tagakiusajaidki intrigeerib, miks inimesed seda usku jätkuvalt pooldavad. Kui miski on keelatud, siis see nagu tõmbab ligi."

Raamatu "Jesus in Beijing" autori ja endise Time Magazine'i Pekingi toimetuse juhi David Aikmani hinnangul kasvab kristlus Hiinas kiirusega 7 protsenti aastas. China Aidi andmetel ongi kiire kasv põhjuseks, miks valitsus alates oktoobrist uusi piiranguid tahab kehtestada.

Fu sõnutsi on valitsus ise sõnaselgelt välja ütelnud, et soovib hoida vaos kristluse "ülekuumenenud kasvu." Peamine põhjus näib olevat hirm kristluse kui poliitilise rivaali eest, sest "kommunismi ei usu Hiinas keegi," kinnitab Fu.

Korrumpeerunud eliidi kõrval kujutavad pühendunud kristlaste elud endast teravat kontrasti. "Kui kristlased tagakiusule vaatamata oma usule kindlaks jäävad, tõmbab see inimesi väga ligi. Eriliselt puutuvad sellega kokku õigussüsteemi esindajad, kes näevad, et kristlased ei lange enesehaletsusse, vaid palvetavad nende pärast, kes neid taga kiusavad," ütles Fu. "Me kutsume seda "vanglateoloogiaks"."

Nagu selgitas ühe Ameerika hiinlaste koguduse pastor Gao Baosheng, on Hiina "seadused üha selgemini ja selgemini" suunatud kodukoguduste keelamisele. Efektiivsuse mõttes on võim kodukoguduste mahasurumiseks antud kohalikele võimudele.

Kulutulena levivad kodukogudused kujutavad endast põrandaalust liikumist, vältimaks kommunistliku režiimi mõju all olevaid ametlikke protestantlikke ja katoliiklikke kogudusi.

Raamatu "Jesus in Beijing" autori David Aikmani loengut kristluse kohta Hiinas võib kuulata siit: