Tiit Madisson Foto: geni.com

Tallinna linn vastas eitavalt Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks ettepanekule rajada Hirveparki Tiit Madissoni mälestusmärk, et seeläbi mälestada väärikalt vabadusvõitleja Tiit Madissoni panust ja Hirvepargi miitingut, mis oli üheks Eesti taasiseseisvumise alguse tähiseks. Mälestusmärgi oleks sihtasutus püstitanud oma kulu ja kirjadega.

Muinsuskaitse teabekandjate ja linnakujunduslike projektide läbivaatamise komisjoni 27.07.2022 koosoleku seisukoha järgi tuleb enne kujunduse ja täpsema asukoha sobilikkuse üle arutamist selgitada põhimõtteline vajadus, seisab linna poolt saadetud vastuskirjas.

"Tallinna Kesklinna Valitsusel ei ole plaanis nende poolt valitsetavasse kaitsealusesse Hirveparki taolisi mälestusmärke luua," nenditakse kirjas ja lisatakse, et koostatavate linnaruumikunsti printsiipide taustal ei eelistata isikustatud mälestusmärkide lisamist bastionaalvööndisse, "sest antud meedium on ülekasutatud ja piirkond üleküllastunud."

Samuti peetakse võimalikku Madissoni mälestusmärki Hirvepargis hiljuti Lihulas avatud Madissoni mälestusmärgi "duubeldamiseks" ning osutatakse, et Hirvepargis on juba Madissoni mälestuspink ja miitingut meenutav mälestustahvel.

Tallinna linnavõim pelgab, et kui Madissonile avatakse pargis mälestusmärk, siis võib tekkida suur hulk analoogseid ettepanekuid ka teiste miitingu korraldajate osas. 

Toimetas René Allik