Eesti Rahvusringhäälingu ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk rõhutab, et kõige tähtsam ajakirjanduseetika reegel lapsi puudutavate lugude puhul on kaitsta nende huve. Tema hinnangul jättis Postimees aga Marko Mihkelsoni lugu avaldades laste huvid kõrvale ning seda ei saa olemasoleva info põhjal õigeks pidada.
"Kui teema puudutab lapsi ja eraelu, on kõige tähtsam ajakirjanduseetika reegel, et igati tuleb kaitsta laste huve. Seda Postimehe algatatud käsitlus aga ei tee. Laste huvid on jäänud kõrvale," leiab Tammerk.
Ta nendib, et kaalukausil olid poliitiku kahtlustäratavana tunduvad teod (st alasti lapse intiimpiirkonna pildistamine – toim.) ning teisalt aga laste huvid. "Kui on oht, et laste huvid jäävad alla, tuleb teema kõrvale jätta," leiab ta. Seetõttu on ta ka arvamusel, et ajakirjanduseetika seisukohalt ei saa seni olemasoleva info põhjal sellise loo tegemist õigeks pidada.
Ta leiab, et Postimees käivitas selle loo avaldamisega ka ajakirjandusliku ahelreaktsiooni, mis avas ukse ka teistele väljaannetele loo kajastamiseks, isegi kui nad seda ei soovinud.
Eetikanõunik peab küll tõsiseltvõetavaks Postimehe peatoimetaja Priit Hõbemäe mainitud argumenti, et avalikkus peab poliitikute kohta teadma asju, mis teeb nad šantažeeritavaks. "Kui poliitikul on luukere moodi asi, siis sellest võib rääkida, aga miks nüüd ja kui tõsine see lugu on Mihkelsoni poliitilise karjääri ja rahvusvaheliste suhete kontekstis, siis seda nendest lugudest välja ei tule," selgitas Tammerk.
Tammerk rõhutas aga samas veel kord eelkõige laste säästmise vajadust: "Ajakirjanduses peaks laste kajastamisel olema suur loosung alati seina peal ja mõttes, et laste huvid ennekõike ja siis vaatame muud asjad."
Tammerki hinnangul on nüüd keeruline öelda, mis Mihkelsonist ja tema poliitikukarjäärist edasi saab: "Fakt on see, et tal on väga keeruline jätkata selles staatuses, kus ta praegu on lihtsalt tänu sellele, et ta on sellise supi sisse sattunud."
Toimetas Martin Vaher