Täna kell 15 toimub Tallinnas autode rongkäik, millega toetatakse neid inimesi, keda valitsus ja otsustajad ei kuula, kellega ei arvestata ja kelle õigusi rikutakse. Meeleavalduseks kogunetakse kell 14.45 Ülemiste keskuse parklasse, et sealt edasi liikuda.
"Sõltumata sellest, kas valitsus on parem- või vasakpoolne, on aasta-aastalt aina selgem, et rahvale on liiga palju valetatud ja vassitud. Poliitikud eelistavad rahva asemel kuulata korporatsioonide lobiste. Ühiskonnas puudub diskussioon meid kõiki puudutavatel teemadel. Ja see peab muutuma," seisab ürituse korraldajate lehel.
"Ei ole olemas riigi raha – on olemas ettevõtlusest ja töötajatelt laekunud maksuraha ja meil kõigil on õigus kaasa rääkida selle parima kasutamise osas. Riigihaldussüsteemis peab olema põhiseadust järgiv, kodanike ja ettevõtete huvisid kaitsev ja arendav mudel. Kodanikud peavad saama oma riiki usaldada – selleks on hädavajalik kaasata riigi juhtimisse ühiskonna andekaimad inimesed ning taastada riigiametnike ja poliitikute vastutus oma tegevuse eest," tunnistavad protesti algatajad.
"Me ei tohi unustada, et peame siin riigis koos elama ka homme, aasta ja kahekümne pärast. Vastandumine ja usaldamatus on viinud ühiskonna kriisi, millest toob välja ainult koostöö, hea tahe ja ühisosa leidmine," nendivad algatajad.
Toetusavalduse ajakava Tallinnas:
15:00 Ülemiste Keskuse parkla (kogunemine 15 minutit varem)
15:20 Järve Keskuse parkla
15:45 A.H. Tammsaare tee / Sõpruse puiestee ristmik
16:15 Toompea
16:45 Lauluväljak (esimeste autode eeldatav saabumisaeg, lõpp-punkt)
Autode rongkäik toimub ka Võrus, kus hakatakse kogunema poole kahest Tallinn-Võru mnt ääres suunaga Võru poole. Kella kahest alustatakse sõitu Nursi poole. Kell kolm moodustatakse Nursis inimkett. Korraldajad paluvad kaasa võtta küünlaid, et jätta hiljem inimketti tähistama küünlakett. Peale käte ühendamist, ca kl 15:15 liigutakse aga Nursi koolimajja, kus pakutakse teed ja lauldakse mõned ühislaulud.
Algatusega toetatakse neid, kelle mureks on automaks ja teised maksutõusud, elektrihinnad, kliimapoliitika, pankade maksustamise puudumine, rünnakud sõnavabadusele, WHO pandeemialepinguga seonduv, koroonadiktatuur, vaimse tervise häired ja koolikiusamine, metsade ülemäärane raie ja Rail Balticu projekt, Nursipalu ja Soodla arendused, haridustöötajate madalad palgad ja ülemäärane töökoormus, pere-, lastetoetuste ja erivajadustega inimeste toetuste vähendamine, põllumajanduse allasurumine, migratsioon, keskpankade digiraha kehtestamine, veebigigantide maksustamine, poliitilise süsteemi probleemid ning põhiseaduse mittejärgimine.
Lisainformatsiooni ürituse kohta saab SIIT ja SIIT.
Toimetas Markus Järvi