Täna toimub kaks piketti ÜRO rändeleppega liitumise vastu

Meeleavalduste korraldajad hoiatavad inimesi provokatsioonide eest ja kutsuvad üles mitte nendele alluma. Foto: Scanpix

Täna algusega kell 12 toimub välisministeeriumi (Islandi väljak 1) ees pikett ÜRO rändeleppega liitumise vastu.

“Eesti valitsus on volitanud välisministeeriumi ametnikku kirjutama täna Eesti nimel alla rändeleppele, mis rikub meie suveräänsust ja paneb meile kohustuse hakata vastu võtma Kolmanda Maailma immigrante. Juhime piketiga tähelepanu, et rändepaktiga liitumist ei toeta küsitluste järgi enamus Eesti rahvast ning valitsusel puudub mandaat leppe allkirjastamiseks,” ütles EKRE esimees Mart Helme.

“Oleme valmis selleks, et meie rahumeelsele piketile tulevad huligaanitsema multikulti aktivistid sotsiaaldemokraatlikust erakonnast ja Eest 200-st. Kutsume piketil osalejaid üles mitte alluma provokatsioonidele.”

Algusega kell 11 kogneb MTÜ Tark ja Terve Eesti eestvedamisel aga teine avalik koosolek riigikogu ees. Koosoleku korraldajate sooviks on juhtida avalikkuse tähelepanu, et ÜRO rändeleppega püütakse liituda seadusvastaselt.

“Toetame justiitsministri, Urmas Reinsalu, seisukohta, et välisministril puudub valitsuse mandaat ränderaamistiku sõlmimiseks. Toetame ministri ettepanekut välisministrile jätta ÜRO peaassambleel leppe üle hääletamata, lepe allkirjastamata. Leiame, et ilma mandaadita leppe üle hääletamine on otseselt seadusvastane tegu ning kahjustab oluliselt riigi autoriteeti,” toonitavad korraldajad.

Toimetas Varro Vooglaid

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!