"Saksamaa peab surema, et meie võiksime elada," kõlas aastal 2019 Hamburgis kogunenud antifa ja vasakäärmuslaste meeleavalduse loosung. Foto: Scanpix

53 nimeliselt välja toodud Saksa partei AfD (Alternative für Deutschland) poliitikut said internetis antifa tapmisähvarduse, vahendab ajakiri Focus.

"Tapkem AfD sead lõhkeainega", kõlab üleskutse, mis avaldati sisejulgeoleku jälgimise all oleval vasakäärmuslikul veebilehel. Üleskutse lisas on kõikide poliitikute elukohtade aadressid, ühtlasi täpne mitmeleheline ohtlike lõhkeainete tegemise juhis. 

Föderaalne Kriminaalamet (Bundeskriminalamt) kinnitas ajakirjale, et septembri teises pooles avaldati internetis mitmeid sissekandeid, milles kutsuti üles vägivallale AfD poliitikute vastu.

Poliitikute ihukaitse eest vastutav kriminaalameti grupp ja samuti politsei vastutavad üksused on alarmeeritud. Lisaks sellele määrati kaks vastutavat piirkondlikku kriminaalametit, kes hakkavad nende tundmatute ähvardajatega tegelema, kes pärinevad vasakäärmuslikust "Antifa" liikumisest. 

Ohustatud AfD poliitikute hulka kuulub näiteks AfD parlamendifraktsiooni juht Bernd Baumann ja liidumaa esinduskogusse kuuluv Björn Höcke Thüringenist. "On aeg karmideks aktsioonideks. Höcke on üks neist, kes tuleb tappa," seisab üleskutses. Antifa avalduses lisatakse, et säästa ei tohi ka poliitikute ihukaitsjaid.

Toimetas René Allik