16-nädalane sündimata laps oma loomulikus kasvukeskkonas ema üsas.

Brasiilia katoliku preester Luiz Carlos Lodi da Cruz peab maksma 60 000 reaali (ca 18 535 dollarit) trahvi selle eest, et tal õnnestus 2005. aastal hoida kohtu abil ära sündimata lapse tapmine.

Laps oli väärarengu tõttu kuulutatud kohtu poolt "elujõuetuks" pärast sündi, vahendab LifeSiteNews. Kui madamala astme kohus aktsepteeris preestri vastuväiteid, siis ülemkohtu silmis käitus da Cruz "kergemeelselt" ning tekitas legaalset aborti "takistades" lapse vanematele kannatusi.

Preester Luiz Carlos Lodi da Cruz
Preester Luiz Carlos Lodi da Cruz

"Kannatuste" all pidas kohus silmas sünnitamist.

Preester on trahvile vaatamata tänulik, et võis Jumala abiga sekkuda ning päästa lapse elu. "Kristuse pärast ja koos Kristusega kannatada… see on minu jaoks au," ütles ta. "Ma ei ole seda väärt, aga ma olen tänulik."

Ta selgitas, et tahtis tol ajal juurat õppiva inimesena selle sündimata lapse elu päästa, "kuna inimelu ei ole väärtuslik mitte oma kvaliteedi või kestvuse tõttu. Inimelu on iseenesest väärtuslik."

"Öeldes, et inimelu on püha, tahan ma toonitada, et me kas aktsepteerime seda kui universaalset tõde või langeme natsismi julmustesse," ütles preester.