Auto, millega moslem õpetust järgides inimesi rammis. Foto: Mason Swires (Thelantern.com), Reuters/Scanpix

Esmaspäeval Ohio ülikoolis autoga jalakäijate sekka sõitnud ja neid seejärel lihunikunoaga lõikuma kukkunud somaallasest tudeng Razak Ali Artan oli Islamiriigi (ISIS, ISIL, Daesh jne) võitleja, teatas eile terroristide uudisagentuur AMAQ.

Enne hukkumist politseiniku kuuli läbi jõudis vahepeal Pakistanis elanud moslem haavata 11 inimest, kirjutab TruNews.

Juba 2010. aasta sügisel pühendas al-Qaeda ajakiri Inspire terve artikli sellele, kuidas inimesi autodega tappa tuleks.

"See on lihtne idee ning erilist ettevalmistust pole vaja," õpetati artiklis. "Vaja pole muud, kui tahtmist anda oma elu Allahi nimel."

Siiski on tark "valida hoolikalt välja koht ja aeg. Võtke ette kõige rahvarohkemad kohad. Kitsamad kohad on samuti paremad, kuna inimestel on siis vähem võimalusi minema joosta," jätkusid instruktsioonid. "Vältige kohti, kus teised sõidukid teid takistada saaksid."

Ja veel: "Et tapatalg oleks maksimaalne, võtke sisse võimalikult suur kiirus, jälgides samas, et säilitate kontrolli sõiduki üle, et inerts maksimaalselt ära kasutada ja esimese hooga võimalikult suurele inimhulgale löök anda."

Artikli autor Yahya Ibrahim soovitas kasutada kastikat ning keevitada selle ette terasplaadid, mida polevat vaja teritada, kuna nad "lõikavad tänu kastika kiirusele kerge vaevaga kontidest läbi."

Lõikekehad võiksid asetseda esitulede kõrgusel, et "tabada sihtmärkide torsot." Näiteid õpetuste elluviimisest võib lisaks lugeda siit.

Alles hiljuti kirjutas Objektiiv, kuidas moslemitele Islamiriigi uudiskirjas nugade kasutamist õpetati – pistelisteks rünnakuteks põiktänavatel, supelrandades ja teistes rahulikes piirkondades. Džihaadi pidades tuleb saada üle iiveldustundest noa suskamisel inimihusse ning eelistada teravaid esemeid kui kõikjal kättesaadavaid relvi, õpetati moslemeid.

Veel juhendati Muhamedi järgijaid sihtima noahoope eluliste organite, näiteks arterite või kaela pihta, vältides aga koljut, kuna noatera võib murduda. "Pea täielikku eemaldamist ei ole soovitav ilmtingimata üritada, sest tehnika mittevaldamise tõttu võib see võtta palju aega," kõlas täiendav tarkusetera.