Kliimaministeeriumi hinnang osutab, et mida rohkem meretuuleparke Eesti vetesse püstitatakse, seda kallimaks see tarbijale läheb.
Kui meretuuleparke ei rajataks ja tuulikud ehitatakse ainult maismaale, siis tuleks tarbijatel aastatel 2030-2040 maksta taastuvenergiatoetust 0,5 miljardit eurot, vahendab ERR. Juhul, kui uued tuulikud püstitatakse ainult merre, siis tuleb maksta tarbijal kümne aasta jooksul ligi kaks miljardit eurot taastuvenergiatoetust.
Kuna meretuulepargi püstitamine on väga kulukas, siis ei ole investorid valmis tuulikuid merre ilma riigi rahalise toeta püstitama.
Enefit Greeni tuuleenergia valdkonnajuht Lauri Ulm tõdeb, et Eesti kliima ja tarbimise väiksuse tõttu on siin meretuulepargiga energiatootmine kahjumlik, mistõttu peab riik andma hinnagarantii puhkudeks, kui energiahind on alla teatud miinimumi ja toodab ettevõttele kahjumit.
Energeetikaeksperdi ja Teaduste Akadeemia energeetikanõukogu esimees Arvi Hamburg sõnas, et taastuvenergia tarbija elektriarveid kuidagi odavamaks ei muuda.
„Tarbija vaatevinklist on keeruline mõista, miks me teeme nii kalleid investeeringuid, mida kindlasti on vaja toetada tarbijal," märkis Hamburg.
Toimetas René Allik