Tartu ülikooli rektor kutsub üliõpilasi ja õppejõude üheskoos sallidega taeva poole lehvitama, et väljendada toetust sallivale ja avatud ühiskonnale. Foto: Andres Tennus/Tartu Ülikool

Tartu ülikooli rektor kutsub 26. aprillil kell 11.45 kõiki üliõpilasi, õppejõude ja teisi avatud meelega inimesi koos sõpradega ülikooli peahoone sisehoovi, et väljendada sallidega lehvitades toetust sallivale ühiskonnale.

Tartu ülikooli rektori professor Volli Kalmu sõnul seob ülikooliperet soov jõuda uute teadmisteni ja seda toetab ülikooli vaimne rikkus ning avatus.

“Tartu ülikool on avatud teaduse, hariduse ja kultuuri kodu – siin on avatud vaim kogu maailmale. Meie rahvusvahelised sõbrad, kaasüliõpilased ja kolleegid on osa Tartust ja Eesti ühiskonnast, mistõttu peame neisse suhtuma nii, nagu soovime, et meisse suhtutakse – austuse, lugupidamise ja abiga, kui vaja. Toetusavaldusega sallivusele tuletame üheskoos oma kaaslinlastele ja kogu Eestile meelde, et ülikooli akadeemiline mõtteviis on salliva ühiskonna poolt,” lisas rektor.

See võib olla päris mõjus vaatepilt, kui mitusada inimest ülikooli kaitsvate seinte vahel üheskoos sallidega taeva poole lehvitab.

Sündmuse eestvedaja, J. Skytte poliitikauuringute instituudi turundusspetsialist Silver Bohl ütles, et sündmusele on oodatud mitte ainult ülikooli õppejõud ja õliõpilased, vaid kõik huvilised koos sõpradega, kel avatud meel ja sõbralik suhtumine:

“Rõhume sel üritusel veidikene sõnamängule: sall-sallivus. See võib olla päris mõjus vaatepilt, kui mitusada inimest ülikooli kaitsvate seinte vahel üheskoos sallidega taeva poole lehvitab. Jäädvustame toetusavalduse taevakaameraga õhust ja tavakaameraga maa pealt, et meie sõnum sallivusest leviks ülikoolist kaugemale.”

Korraldajad paluvad võimalusel kaasa võtta salli ning kinnitavad, et osalejatele pakutakse ka süüa, sest toetusavaldus kattub ajaliselt lõunase loenguvaheajaga. Sündmust korraldab TÜ Johan Skytte poliitikauuringute instituut koostöös Tartu ülikooli üliõpilasesindusega.