Lisaks droonisõjale peetakse Ukrainas ja Venemaal "paroodiadroonide" sõda
Droonisõja tehnoloogia ja võtted arenevad üpris kiiresti ja nii Ukraina kui Venemaa relvajõud kasutavad päris pommidroonide sihtmärgile aitamiseks peibutusdroone.
Droonisõja tehnoloogia ja võtted arenevad üpris kiiresti ja nii Ukraina kui Venemaa relvajõud kasutavad päris pommidroonide sihtmärgile aitamiseks peibutusdroone.
Euroopa Liidu võidurelvastumiseks moodustatud Euroopa Kaitsefond rahastab projekti, milles Euroopa Liidu ja Ukraina ettevõtted hakkavad üheskoos arendama tehisaru toel töötavaid uut tüüpi pisikesi mehitamata maa-, vee- ja õhusõidukeid.
Blacwater PMC asutaja Erik Prince’i rääkis Hillsdale College’i poliitoloogidele peetud tulevikusõja teemalises loengus, kuidas Venemaa sõjalise võimekuse alahindamine oli Ukraina sõjas üks Ameerika Ühendriikide suurimaid vigu.
Ameerika Ühendriikide riskikapitalist ja filosoof Naval Ravikant arvab, et riigist, mis ei tooda ise droone, saab vasallriik.
Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi nõunik Elon Musk peab läänemaailma väidetavalt parimate lahingulennuki Lockheed Martin F-35 Lightning II disaini “saastaks”.
Hiina Rahvavabariik kehtestas Ameerika Ühendriikide mehitamata lennumasinate tootjale Skydio sanktsioonid, mis tekitab selle tarneahelas teatud probleeme. Muuhulgas tarnib ettevõte droone nii USA kui Ukraina sõjaväele.
Jurist ja koloneli auastmes erusõjaväelane Kurt Schlichter kirjutab Townhallis, et Ukraina sõda on sõjapidamist põhjalikult muutnud ja Ameerika Ühendriigid pole sellist laadi sõjaks valmis.
Ühe maailma tuntuma palgaarmee Blackwateri asutaja Eric Prince'i sõnul ei suuda Ameerika Ühendriigid Ukraina sõjast õppust võtta ja kui lääs jätkab senisel kursil, siis on ohus Ukraina riigi kestmine.
Väidetavalt on Venemaa pealetungi tõttu olukord Ukraina suuruselt teise linna Harkivi lähistel niivõrd kriitiline, et Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi oli sunnitud jätma ära reisi Hispaaniasse.
Kui Ameerika Ühendriikides kasvab iga päevaga rahulolematus Ukraina sõjalise abistamisega, siis sellel on ka oma pluspool: Ameerika Ühendriikide Armee saab võtta ette tehnoloogilise hüppe.