Lääs on vastakuti "uue kurjuse teljega"
Ameerika Ühendriikide süvariigile valmistab üha suuremat muret järjest jõulisem koostöö Hiina Rahvavabariigi, Venemaa, Põhja-Korea ja Iraani vahel ning nende riikide “ekspansionistlik” poliitika.
Ameerika Ühendriikide süvariigile valmistab üha suuremat muret järjest jõulisem koostöö Hiina Rahvavabariigi, Venemaa, Põhja-Korea ja Iraani vahel ning nende riikide “ekspansionistlik” poliitika.
Iisrael kuulutas 2. oktoobril ÜRO sotsialistist juhi Antonio Guterresi “ebasoovitavaks” isikuks, mis tähendab, et teda põlu ajal riiki ei lubata.
Ameerika Ühendriikide valitsus soovib, et suured tehnoloogiaettevõtted pakuksid vaenulike riikide tarbeks loodud VPN teenuste kasutajatele, kas tasuta või senisest odavamat ribalaiust.
Euroopa Liit seisab reeglitepõhise maailmakorra ja inimõiguste eest. Liidu kõrge välisesindaja Josep Borell saatis oma asetäitja Enrique Mora Iraani presidendi Masoud Pezeshkiani ametisse vannutamise tseremooniale.
Venemaa julgeolekunõukogu asejuht Dmitri Medvedevi sõnul tuleb Lähis-Idas rahu saavutamiseks maha pidada täiemahuline sõda.
Kuigi Iraani rahvavabariigi finantsasutustele, sadamatele, laevadele ja rafineerimistehastele on kehtestatud ridamisi sanktsioone, ei ole tõenäoline, et Bideni administratsioon valimiste aastal Iraanile seatud piiranguid "jõuliselt jõustab".
Kõrge Briti erusõjaväelane Richard Kemp arvab Telegraphis, et tänased õhutõrjesüsteemid on odavate droonide tõrjumiseks liiga kallid. Seniks kuni pole välja mõeldud tõhusat drooniõhutõrjet, on parim droonivastane lahendus mehitamata õhusõidukite vabrikute, ladude ja stardiplatvormide ennetav hävitamine.
Iraagi valitsus mõistis 8. veebruaril hukka Ameerika Ühendriikide droonirünnakud riigis asuvate šiiitide relvarühmituste vastu, sealhulgas neist ühe jõulisema Kataib Hezbollah juhi tapmise.
Saudi-Araabia valitsuse poolt märtsi lõpus vastu võetud otsus liituda Hiina ja Venemaa telje domineeritud Šanghai koostööorganisatsiooniga näitab riigi kaugenemist pikaajalisest strateegilisest partnerlusest Ameerika Ühendriikidega.
Brasiilia valitsus astus veebruaris kõneka sammu, lubades kahel Iraani sõjalaeval oma sadamas silduda, toimides sedasi vastupidiselt Washingtoni nõudmistele, mis oli Brasiilia valitsust hoiatanud sellise sammu astumise eest.