Naval Ravikant: droonitootmiseta riigist saab vasall
Ameerika Ühendriikide riskikapitalist ja filosoof Naval Ravikant arvab, et riigist, mis ei tooda ise droone, saab vasallriik.
Ameerika Ühendriikide riskikapitalist ja filosoof Naval Ravikant arvab, et riigist, mis ei tooda ise droone, saab vasallriik.
Kuna inimene on poliitiline loom, siis on huvitav jälgida, kuidas lahendatakse progressiusu ajupõletiku pandeemia ja kunstmõistuse kirjade vastuolud. Ühispartei ja tegelikkusepärane tehisaru muudavad teineteise pisut pikemas vaates võimatuks.
Tehisaruettevõtte OpenAI tegevjuht Sam Altman leiab, et kuniks lääne tehisaru mudeleid ei tohi treenida autoriõigustega kaitstud materjalide otsas, kaotab lääs kunstmõistuse võidujooksu Hiina Rahvabariigile.
Ohtralt juteldakse kunstmõistuse ohust. Tänu progressistlikule haridus- ja kaasnevatele poliitikatele on suurema osa lääneriikide kirjaoskus kiirenevas tempos taandarenemas.
Ameerika Ühendriikide asepresident JD Vance nõudis Pariisi tehisaru tippkohtumisel Euroopa Liidu juhtidelt, et need lõpetaksid inimeste ja ettevõtete bürokraatiaga ahistamise ning tsenseerimise.
Kiibitootja Intel korraldas kolmes riigis uuringu, millest selgus, et tehisaru arvutite kasutajad kulutasid digitegevustele rohkem aega kui tavaarvutite kasutajad.
Tehisintellekt on dokumentidest kokkuvõtete tegemisel igas mõttes kehvem kui inimesed ja võib inimestele pigem lisatööd tekitada.
Maailma kõige asjalikuma operatsioonisüsteemi Linux looja Linus Torvalds leiab, et hetkel kujutab tehisaru endast “90 protsenti turundust ja kümme protsenti päris asja”.
Miljardär ja heategija Bill Gates rääkis samasuguse Reid Hoffmaniga viimase taskuhäälingusaates juttu ja teatas, et inimkond vajab tehisaru võimaluste ning väljakutsete ära kasutamiseks uut religiooni või filosoofiat.
Kaks Jaapani tippettevõtet hoiatavad, et tehisintellekt (AI) võib põhjustada tulevikus kogu seni tuntud ühiskonnakorralduse täieliku kokkuvarisemise.