Readingi linna Forbury Gardens’i pargis pussitati surnuks kolm inimest. Foto: flickr/Juan J. Martínez

Laupäeva õhtul pussitati Lõuna-Inglismaal Readingi linna rahvarohkes pargis surnuks kolm inimest ja veel kolm sai raskelt vigastada, teatas kohalik politsei. Noarünnakut käsitletakse terroriintsidendina ning kahtlusalusena on kinni peetud 25-aastane mees, kes on väidetavalt Liibüa päritolu.

Kohalik Thames Valley politsei on nüüdseks kinnitanud, et laupäeva õhtust noarünnakut, milles hukkus kolm ja kolm sai raskelt vigastada, käsitletakse nüüd terroriintsidendina.

Rünnakud pandi toime Readingi linna Forbury Gardens'i pargis, kus 25-aastane kahtlusalune ründas näiliselt valimatult pargis jalutanud inimesi. Rünnakutele tegi lõpu üks kangelasest politseinik, kes pussitaja pikali paiskas ja kahjutuks tegi. Kahtlusaluse puhul on väidetavalt tegemist Liibüa päritolu isikuga.

Pargis leidis eelnevalt aset ka Black Lives Matter protest, kuid kohaliku politsei sõnul ei ole noarünnakud sellega seotud.

Boris Johnson mõistis terrorirünnaku hukka

"Minu mõtted on kõigi nendega, keda see kohutav intsident Readingis puudutas ning minu tänu kuulub kohapealsetele hädaabiteenustele," kirjutas Briti peaminister rünnaku järgselt sotsiaalmeedias.

Siseministri sõnul oli tegemist aga "arulageda rünnakuga inimeste vastu, kes nautisid lihtsalt laupäeva õhtut".

Terroritõrjepolitsei ja MI5 abistavad kohalikku politseid

Kohalikule Thames Valley politseile on juhtumi raames appi tulnud ka terroritõrjepolitsei ja sisejulgeolekuteenistus MI5, kes korraldavad maskeerunult ja raskerelvastuses näiteks läbiotsimisi kuriteopaigale lähedal asuvates korterelamutes.

Allikad: BBC, Breitbart London

Toimetas Martin Vaher