Foto: Bigstockphoto

Erinevalt mõnest teisest riigist, kes käsitlevad koroonaviirust tavalise nakkushaigusena, ei pea Eesti terviseamet vajalikuks koroonaviiruse klassifikatsiooni muuta.

Soome valitsust nõustav nõukoda otsustas täna, et koroona ei vasta enam ohtliku nakkushaiguse kriteeriumidele ning annab sotsiaal- ja tervishoiuministeeriumile soovituse haiguse klassifikatsioon ümber muuta. Taani on koroonaviiruse klassifikatsiooni juba muutnud. 

"Meie jaoks on koroonaviirus praegu veel jälgimise all, sest /…/ uus tüvi toob tõenäoliselt endaga ikkagi haigestumiste kasvu kaasa. Haiglaravi vaates näeme haiglate täitumist, kuigi väga raske haigestumise arv on tõepoolest oluliselt madalam kui näiteks aasta tagasi," sõnas ERR-ile terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma.

"Meil täit veendumust praegu ei ole, et tüved muteeruvad kergema suunas. Seega ikkagi käsitleme koroonaviirust natuke erilisemalt. Samas kodaniku jaoks see [haiguse klassifikatsiooni muutmine] väga palju ei muuda," lausus Härma.

Härma sõnul saab uus viirusetüvi selle tõttu kiiremini levida, et inimestel ei ole enam kas nii head immuunsust või ei ole täpselt selle tüve vastu immuunsust või on tervis natuke nõrgemaks jäänud.

Ühtlasi märkis Härma, et grippi haigestumise osakaal suureneb iga nädalaga ja gripihooaeg on ukse ees. "Õnneks on jõudnud ka gripivaktsiinid Eestisse ja loodetavasti järgmisel nädalal saab hakata juba ulatuslikumalt gripi vastu vaktsineerima," ütles Härma, pidades väga oluliseks muuhulgas väikelaste vaktsineerimist. 

Toimetas René Allik