Foto: Tervisekassa

Tervisekassa alustas eile kampaaniat, millega kutsub COVID-19 viiruse vastu vaktsineerima, sest nende sõnul on haigestunuid endiselt palju ja raskest haiguse kulust on ohustatud eelkõige vanemaealised inimesed. Kampaanias võrreldakse koroonavaktsiini muuhulgas kondoomiga, mida vastutustundlikult kasutades kaitseme väidetavalt nii ennast kui ka teisi.

Tervisekassa kampaania kannab sõnumit „Vaktsiiniga on kindlam!", mis peaks inimestele meelde tuletama, et koroonaviiruse vastu vaktsineerimine on endiselt oluline.

Kampaania lehel selgitatakse, et uuringute kohaselt väheneb inimeste immuunkaitse aja jooksul ning seda on vaja taastada, sest vaktsineerimine kaitseb eelkõige raske haigestumise eest.

"Arstina tahaksin rõhutada eelkõige seda, et koroonaviirus kulgeb eriti raskelt krooniliste haigustega ja vanemaealistel inimestel. Seda on kahjuks näidanud viimaste aastate kogemus perearstikeskustes," kinnitab doktor Piret Rospu Tabasalu perearstikeskusest.

"Kaitsesüst ja tõhustusdoos on parim kättesaadav võimalus, mida igaüks saab teha selleks, et vältida haiglasse sattumist või koroonaviiruse põdemise järgseid tüsistusi. Alati on võimalik nõu pidada ka oma pereõe või perearstiga, kui tekib küsimusi või soovite vaktsineerimisega seonduvat arutada," selgitab Rospu. 

Kampaania korraldajate sõnul peaksid vaktsineerima minema kõik inimesed, kellel on viimasest vaktsiinisüstist või haiguse läbipõdemisest möödas rohkem kui kuus kuud.

Nad võrdlevad oma kampaanias vaktsiini helkuri, kiivri, turvavöö, päästevesti ning kondoomiga, mida vastutustundlikult kasutades kaitseme väidetavalt nii ennast kui ka teisi. "Just sellist võrdlust käesolev kampaania kasutabki," ütleb Tervisekassa kampaania elluviija Taisi Kõiv.

Tervisekassa analüütika osakonna andmetel on Eestis üle 700 000 täisealise inimese, kes on vaktsineeritud või koroona läbi põdenud, kuid kelle viimasest vaktsiinidoosist või läbipõdemisest olevat möödas juba liialt pikk aeg, mistõttu olevat nad viiruse eest suuresti kaitseta.

Enda jätkuvaks kaitsmiseks raske haigestumise eest soovitatakse end seetõttu uuesti vaktsineerida, et suurendada nii organismi vastupanuvõimet viirusele.

Vaktsineerimiskampaanias löövad kaasa näiteks laulja Ivo Linna ja kõrgushüppaja Karmen Bruus.

Foto: Tervisekassa

Toimetas Martin Vaher