Texase väikelinna Sutherland Springsi baptistikirik pärast pühapäevast tulistamist. Foto: Scanpix

Kohalike ajakirjanike ja naabrite teatel peatas Texase kirikutulistaja relvastatud naaber, kes sekkus ja kurjategija põgenema ajas.

Nagu rääkis ühena esimestes sündmuskohale jõudnud ajakirjanik Erica Hernandez, rääkisid ümbruskonna elanikud talle, kuidas naaber avas omalt poolt tule tulistaja pihta, kes "läks [seepeale tagasi] oma sõiduki juurde ja lahkus kuriteopaigast."

Hernandeze sõnu kinnitas ka tulistamise tunnistaja, kes nägi naabrit sekkumas.

"Meie naaber, ta on väga hea mees, väga suur kristlane, ta on kõige kenam mees planeedil, ta teeks mida iganes kõigi heaks siinkandis," rääkis naaber reporterile.

"Me tunneme teda aastaid, ta on mu isa lapsepõlvesõber.

Ta tuli oma [relvaga] ja varjus ühe auto taga ja tulistas seda meest – ma ei oska kindla peale öelda, kas too oli kirikus või välja tulemas –, aga kui ta poleks tulnud, siis poleks [tulistaja] lõpetanud.

Ja siis läks [tulistaja] oma autosse ja sõitis minema, ja meie sõber üritas talle veel akna kaudu püssiga pihta saada."

Naabri sõnutsi tulistas kurjategija ka naabreid lähedalasuvates majades, kes teda nägid ja üritasid jäädvustada ta auto numbrimärki.

Samal ajal läks vaid paar tundi, kuni demokraadid USA senatis hakkasid edastama emotsionaalseid üleskutseid kehtestada Ühendriikides relvakontroll.

Kõlavalt kutsus kaasmaalasi otsekohe relvakontrollile ka endine USA president Barack Hussein Obama.

Samal ajal ei tohi unustada, et kuna tulistajal oli kirjas kallaletung oma naisele ja lapsele aastast 2012, ei tohtinuks ta ilmselt omada relva ei Texase ega föderaalseaduste valguses.