Qian Jinfan (84) oma mehepõlvepildiga. Foto: Tyrone Siu, Reuters/Scanpix

Texase osariigi peaprokurör Ken Paxton saavutas üleriigilise esialgse ettekirjutuse, millega blokeeritakse Obamacare'ist tulenev kohustus finantseerida maksumaksjate rahaga soovahetusoperatsioone ja aborte.

Uues eeskirjas, mis pidi jõustuma alanud aasta 1. jaanuaril,  defineeritakse "sugu" kui meeleolu, kirjutab Breitbart.

Paxtoni taotluse alusel peatas Barack Obama administratsiooni uue üleriigilise tervishoiueeskirja föderaalne piirkonnakohus.

Paxtoni sõnutsi üritab "Obama administratsioon [Obamacare'i] seadust ümber defineerida, nii et sõna "sugu" (ingl. k. sex) tähendaks inimese "seesmist sootunnetust, mis võib olla mees, naine või kombinatsioon" mõlemast, kuigi presidendil puudub meelevald seadust ümber kirjutada."

Kui kongress Obamacare'i kehtestas, tähistas sõna "sugu" selles bioloogilist kategooriat.

Peaprokuröri sõnutsi on uue eeskirja mõju riigi- ja tervishoiutöötajatele tohutu, kuna kohustab arste ja nende abilisi osutama soovahetusteenuseid, mis võivad olla vastuolus nende ametialase hinnangu või religioosse usuga.

Obama eeskirja kohaselt ei tohiks arst isegi suunata soovahetusoperatsiooni soovivat patsienti teise tohtri juurde, selgitas Paxton.

Samast vaimust oli kantud ka Obama kurikuulus "peldikupriiuse" eeskiri, mille alusel võinuks kõik koolinoored käia vetsus, duši all ja kehalise kasvatuse tunnis vastavalt vabalt valitud soole. Ka see perverssus on praegu kohtulikult blokeeritud.