Briti peaminister Theresa May on BBC andmetel valmis liituma sõjalise operatsiooniga Assadi režiimi vastu, küsimata selleks eelnevalt parlamendi nõusolekut.

Valitsusallikate sõnul peab Briti peaminister Theresa May vajalikuks kiireloomulist reageerimist väidetavale keemiarünnakule Damaskuse linna lähistel. Ta nimetas seda rünnakut "kohutavaks", "šokeerivaks", "barbaarseks" ja "humanitaarkatastroofiks, millele ei saa jätta reageerimata" ning soovib sõjalise sekkumise läbi selle kordumist ära hoida. Samuti ei pidavat ta seejuures vajalikuks eelnevat konsulteerimist parlamendiga.

Teisalt ei ole peaminister May BBC poliitikatoimetaja asetäitja John Pienaardi sõnul aga üheselt Assadi selles väidetavas keemiarünnakus süüdistanud ning on rääkinud vajadusest sekkuda juhul "kui" leitakse, et režiim on selle rünnaku eest vastutav, kuid selleks on vaja veel täiendavaid tõendeid. Sellele vaatamata eksisteerib valitsuses ja parlamendis juba tugev eelhoiak, et rünnak omistatakse Süüria presidendi Bashar al-Assadi relvajõudude ning sellele reageeritakse tõenäoliselt juba lähipäevil.

Samas ei ole parlament selles küsimuses siiski täiesti üksmeelel. Näiteks Leiboristliku Partei juht Jeremy Corbyn on hoiatanud, et Süüria pommitamine võib olukorda eskaleerida:

"Me ei taha pommitamist, mis võib viia olukorra eskaleerumiseni ning USA ja Venemaa vahelise kuuma sõjani Süüria taevas. Me ei saa jätkata viisil, mis tooks endaga kaasa sadade tuhandete hukkumise ja miljonite inimeste muutumise põgenikeks."

Ühtlasi väljendas Corbyn seisukohta, et parlamendile tuleks anda alati võimalus kõikide sõjaliste operatsioonide osas kaasa rääkida.

Liberaaldemokraatide juht Sir Vince Cable ei välistanud küll omapoolset toetust sõjalisele sekkumisele, kuid leidis, et parlament peaks andma selleks oma nõusoleku ning sellega peaksid kaasnema „mõned ranged tingimused."