Saksamaa sotsiaaldemokraatlik erakond heitis massisisserände hävitavale olemusele tähelepanu juhtinud majandusteadlase Thilo Sarrazin vasakparteist tagaselja välja.
Massisisserände vastane Sarrazin on Saksamaa Sotsiaaldemokraatlikule parteile (SPD) olnud pinnuks silmas üle aastakümne ja nüüd on partei majandusteadlase enda ridadest välja visanud, vahendab uudisteportaal Remix.
Käesoleva aasta 31. juulil toimus Saksamaa sotside föderaalse arbitraažikomisjoni istung, millel toimunud hääletusega otsustati Sarrazin parteist välja visata.
"Thilo Sarrazini peatükk on meie jaoks läbi," teatas peale komisjoni koosolekut nähtavalt rõõmsa olemisega Saksa sotside peasekretär Lars Klingbeil ajakirjanikele. "See on partei jaoks hea ja tähtis päev," jätkas peasekretär ja soovitas Sarrazinil otsusega rahule jääda.
Föderaalne arbitraažikomisjon tõi oma otsuse põhjenduseks, et "Sarrazini levitatavad seisukohad ja nõudmised ei sobi sotsiaaldemokraatiaga kokku. Mille tõttu on vajalik partei liige Sarrazin parteist jäädavalt eemaldada." Õigustuses juhiti ka tähelepanu, et sotsid ei tohi jätta muljet, nagu nende ridadesse võiksid kuuluda paremäärmuslikke populistlikke poliitilisi vaateid esindavad inimesed.
Sarrazin teatas otsuse peale, et suure tõenäosusega ta vaidlustab selle Berliini ringkonnakohtus, kuid enne ootab ära otsuse kirjaliku põhjenduse. "tegemist ei olnud avatud, ausa ja õiglase protsessiga," leiab majandusteadlane. Tema sõnul ei ole ta nõus, et ta pannakse ühte patta rassistide ja parempoolsete populistidega ning tal ei jää muud üle, kui oma au kaitsmiseks kohtusse pöörduda.
75-aastane majandusteadlasest poliitik on kaitsnud majandusteaduse doktorikraadi Bonni ülikoolis. Aastatel 2002–2009 oli ta Berliini liidumaa rahandussenaator ja 2009–2010 Saksamaa keskpanga Bundesbanki nõukogu liige.
Sarrazin on üllitanud mitmeid Saksamaa ja Euroopa Liidu globalistlikku konsensust raputavaid raamatuid. Suuremat tähelepanu on saanud neist kolm: aastal 2010. ilmunud raamat "Saksamaa käib maha" (Deutschland schafft sich ab), 2016. aastal avaldatud "Soovmõtlemine" (Wunschdenken) ja 2018. aasta raamat "Vaenulik ülevõtmine: kuidas islam takistab arengut ja on ohuks ühiskonnale (Feindliche Übernahme: Wie der Islam den Fortschritt behindert und die Gesellschaft bedroht).
Kaks esimest raamatut on ilmunud ka Eesti keeles. Kõik kolm raamatut seletavad teaduslikus keeles ja ideoloogiavabalt, kuidas massiimmigratsioonist pole pea mitte mingisugust kasu ja multikultuursuse ideoloogiast kantud poliitika on läinud Saksamaa ühiskonnale väga kalliks maksma.
Sotsid üritasid esimest korda Sarrazinist lahti saada juba 2009. aastal, peale seda kui ta oli avaldanud arvamust, et "juute eristab teistest rahvastest teatud geen nagu kõike baske eristab teistest inimestest kindel geen." Tookord ei õnnestunud parteil majandusteadlasest lahti saada, sest tema sõnu toetas Ameerika Ühendriikide teadusajakirjas "Ameerika geneetika ajakiri" (American Journal of Genetics) ilmunud teadustöö.
Toimetas Karol Kallas