Time Magazine avaldas Ukrainast, selle sõjast Venemaaga ja president Volodõmõr Želenskõist nukravõitu pikema ülevaate, mille sisu võib kokku võtta: Ukraina on võidust kaugel ja korruptsioon on kohutav.
Alljärgnevalt on Simon Shusteri artikli, millele on pandud pealkirjaks ""Mitte keegi ei usu meie võitu, nagu mina." Kuidas Volodõmõr Želenskõi võitleb selle eest, et Ukraina edasi sõdiks" olulisemate tõdemuste lühikokkuvõte.
- Peale läbikukkunud suvist vastupealetungi on Zelenskõil väga keeruline abi juurde küsida. 59 protsenti ameeriklastest ei soovi Ukraina relvastamise jätkamist. Time kirjutab:
"[Ameerika Ühendriikide] avalikkuse soov Ukrainat aidata on kuude kaupa vähenenud ja Zelenskõi septembri lõpus toimunud riigivisiit olukorda kuidagi ei parandanud. Ukraina relvadega varustamise jätkamist pooldab ligikaudu 41 protsenti ameeriklastest. Juunis, kui algas Ukraina vastupealetung, oli selliseid inimesi 65 protsenti, näitab koheselt peale Zelenskõi külaskäiku Reutersi poolt korraldatud uuring. Vastupealetung on edenenud piinavalt vaevaliselt ja sellega on kaasnenud kohutavad kaotused, mis teeb Zelenskõi jaoks partnerite veenmise, nagu võit oleks kohe nurga taga, veelgi keerulisemaks. Kui Iisraelis puhkes sõda, on Ukrainal isegi väga keeruline pälvida maailma tähelepanu."
- Kõrge Ukraina presidendi nõunik nendib, et riigis valdav korruptsioon on selline, nagu homset ei olekski. Presidendi ja valitsuse korruptsiooni vastu ette võetud käigud on jäänud poolikuks ja korruptsioon ulatub tänaseni Zelenskõi lähikondlasteni, keda ta millegi pärast ei puutu.
"Peale kõike seda survet Ukrainale korruptsiooni välja juurimiseks, ma [Shuster] eeldasin, ilmselt naiivselt, et edaspidi Ukraina ametnikud mõtlevad mitu korda järele, enne kui võtavad altkäemaksu või varastavad riigi raha. Kui ma esitasin oktoobri alguses sellises võtmes küsimuse kõrgele [Ukraina] presidendi nõunikule, siis palus too mul salvestusseade välja lülitada, et ta saaks vabalt rääkida. "Simon, sa eksid. Inimesed varastavad nii, nagu homset ei oleks.""
- Viiendik Kirde-Ukrainast, kus elavad peamiselt vene keelt kõnelevad inimesed, on jätkuvalt Venemaa valduses.
"[Toetuse küsimine] muutub üha keerulisemaks. Sõda on kestnud kakskümmend kuud ja Venemaa okupeerib jätkuvalt viiendikku Ukraina territooriumist. Tapetud on kümneid tuhandeid sõdureid ja tsiviliste. Kui Zelenskõi mööda maailma ringi rändab, siis ta tunneb, et maailma huvi sõja vastu on muutunud loiumaks. Samamoodi on vähenenud abi. "Kõige hirmutavam on see, et osa maailmast on Ukraina sõjaga ära harjunud," räägib Zelenskõi. "Sõjaväsimus rullub üle, nagu laine, te võite seda näha Ameerika Ühendriikides ja Euroopas. Me näeme, et niipea kui nad hakkavad pisut väsima, muutub sõda nende jaoks nagu vaatemänguks. "Mind ei huvita sama asja kümnendat korda vaatamine.""
- Zelenskõi lähedane nõunik hoiatab, et Ukraina president elab enesepettuse küüsis. "Ukrainal ei ole enam valikuid. Me ei ole võitmas seda sõda. Kuid katsu talle seda rääkida."
- Ukrainal on rohkem puudus meestest, keda rindele saata kui relvadest ja laskemoonast. Värbamismeeskonnad püüavad mehi ühistranspordist ja saadavad nad rindele.
- Hukkunute arv ületas mõlemal sõdival poolel tükk aega tagasi 100 000 piiri. Ukraina on sunnitud rindele saatma vanemaid inimesi ja keskmise sõduri vanus on tõusnud 43 eluaastani. Pealegi pole keskmine sõdur väga hea tervise juures. Värbamist saadab jõuline korruptsioon. Kui Zelenskõi vallandas suure osa riigi värbamise juhtkonnast ja ohvitseridest, siis väga keeruline on nende asemele uusi inimesi leida, sest keegi ei soovi sellisel kohal töötada. See tähendab, et sõdureid rindele saatmiseks tuleb kokku veelgi vähem.
- Kui räägitakse sõja käigust, on Ukraina poolel üks teema kuulutatud tabuks: rahuläbirääkimised Venemaaga ja seda isegi ajutiseks lahingutegevuse katkestamiseks.
- Ukraina ametnikud tunnistavad, et eelolev talv tuleb Ukraina jaoks keerulisem kui oli möödunud sõjatalv.
Saksamaa endine kantsler Gerhard Schröder on Venemaa poolel ja tema sõnad usaldusväärse allikana pole suurem asi. Samas oktoobri lõpus Berliner Zeitungile antud intervjuus väitis ta, et 2022. aasta märtsis oli Ukraina valmis Venemaaga rahu sõlmima ja isegi rääkima läbi Krimmi loovutamise teemal. Ameerika Ühendriikide demokraatide valitsus keelas Ukrainal Venemaaga rahuläbirääkimiste pidamise ära.
Oluline osa Bidenite klanni korruptsioonisüüdistustest on seotud Hunter Bideni ja teiste Joe Bideni hõimlaste arusaamatute Ukraina tehingutega.
Ukrainas oli kümneid teadmata otstarbega biolaboreid, mida rahastasid Ameerika Ühendriigid ja millega, ettevõtte Metabiota kaudu oli tõenäoliselt seotud ka Hunter Biden.
Paljud Ameerika Ühendriikide kommentaatorid küsivad, miks Time üksikult ja korporatiivne meedia üldiselt Ukraina "bussi alla viskavad"?
Toimetas Karol Kallas