Jüri Ratas ja Kaja Kallas.

Mitme riigikogu liikme kinnitusel moodustavad järgmise koalitsiooni Keskerakond ja Reformierakond, kirjutab Varro Vooglaid sotsiaalmeediapostituses.

“VALMISTUGEM HALVIMAKS! Kuuldavasti on Keskerakond otsustanud mitte senises koalitsioonis jäkata, vaid heita selle asemel Reformierakonnaga ühte,” sõnas Vooglaid, viidates mitmele riigikogulasest allikale.

“Kui see on tõsi — ja olen mitmelt poolt kuulnud, et on tõesti —, siis saab ilmselt olema selle halvima osaks nii kooseluseaduse läbisurumise lõpuleviimine (või hoopis kohe “homoabielu” kehtestamine), LGBT- ja muu vasakliberaalse ideoloogia jätkuv juurutamine koolides ja lasteaedades, “vihakõne” kriminaliseerimine ja sõnavabaduse mahasurumine, vanemlike õiguste jätkuv piiramine, erakoolide tegevusvõimaluste koomale tõmbamine, immigratsioonipoliitika liberaliseerimine, riikliku iseseisvuse riismete jätkuv loovutamine Euroopa Liidule, Kaljulaiule teise ametiaja tagamine, Ratasele kusagil EL-i struktuurides kõrge koha tagamine jne, Bideni administratsiooni nõudmiste õhust nuusutamine ja võimalikult innukas (ennetav) elluviimine, lootuse kustutamine rahvaalgatuse õiguse taastamiseks jne. Saab näha, kas see vastab tõele. Ilmselt saabub selles osas päeva jooksul selgust,” sõnas Vooglaid.

Vooglaiu sõnul tekitab tõsiseid kahtlusi ka Porto Franco skandaali avalikuks tulemise ajastus. “Rääkigu prokuratuur ja teised mida tahes, mina ei usu hetkekski, et otsus lõhata “pomm” just praegu ei olnud kuidagi abielureferendumiga seotud. Suure tõenäosusega olnuks nädala aja pärast abielureferendumi toimumise otsus parlamendis lõplikult vastu võetud. Aga nagu näha, ei kannatanud asjaga nii kaua oodata, vaid peeti vajalikuks poliitilisse protsessi sekkuda. Niisuguste sündmuste taustal on naeruväärne mitte süvariigist rääkimine, vaid selle eksistentsi eitamine,” märkis ta.

Koalitsioonierakondade liikmete kohtumistel riigikogus andis Keskerakonna nimel Mailis Reps äsja EKRE-le teada, et nendega ei soovita enam koostööd teha, vahendab Delfi. Delfi informatsiooni kohaselt sooviks Keskerakond ideaalis valitsusse kaasata ka Isamaa, kelle juht Helir-Valdor Seeder kommentaare jagama ei soostunud. Kuna EKRE-ga koostöö on laualt maas, siis kantakse maha ka abielureferendum, millega pole ühelgi osapoolel soovi edasi tegeleda.

Toimetas Jaanus Vogelberg