Tommy Robinson ja mitmed tuntud Ühendkuningriigi parema poole poliitikud asutavad reedel Sõnavabaduse Liidu, mille eesmärgiks on üldsuse harimine sõnavabaduse teemal.
Liidu eesmärgiks on astuda vastu virgunud, progressiivsele ja anglofoobsele nomenklatuurile ja avada arutelu seni põlu all olnud sotsiaal- ning kultuuriteemadel, vahendab Politicalite.
"Kolm aastat peale Brexiti rahvahääletust on maailm näinud, kuidas Ühendkuningriigis – mis on Magna Carta, orjuse kaotamise ja parlamentide ema kodumaa – on võimust võtnud küüniline poliitiline klass, loomulikult austusväärsete eranditega, vaenab oma inimesi ja ei pea nende demokraatlikult väljendatud soove ega arvamusi miskiks," rääkisid Liidu esindajad ajakirjanikele.
"Kuigi nad kaotasid Brexiti lahingu, on see nomenklatuur võitmas lahingut, mis soovib kõigile inimestele ja igas eluvaldkonnas peale sundida oma virgunud, progressiivset ning anglofoobset maailmanägemust," jätkasid Liidu esindajad.
"Kui kodanik avaldab täna igati tervemõistuslikke arusaamu, siis üha enam ähvardab teda selle eest töö kaotus, peavoolumeedia rünnakute alla sattumine, sotsiaalmeediast väljaviskamine, politsei ülekuulamised ja kohtusse kaebamine," lisati sõnavabaduse aktivistide poolt.
Eelmise aasta lõpus pandi vangi Amy Dalla Mura, kuna ta solvas Brexiti vastast tähtsat poliitikut Anna Soubry'it. Mis oli veelgi silmatorkavam, keelas kohus Mural külastada valimisringkonda, kus ta möödunud detsembrikuistel üldvalimistel kandideeris.
Kui üks libasooline aktivist esitas ainult ühe kaebuse, külastas Humberside politsei Harry Millerit tema töökohal ja teatas, et kuigi ta ei ole toime pannud mingit kuritegu, peavad nad "kontrollima tema mõtlemist". Peale suuri pingutusi kohtuteel, õnnestus Milleril saavutada, et tema nimi eemaldataks "mittekuritegeliku vihajuhtumi", milles puudus ka kannatanu, politsei kuriteoregistrist.
Demokraatia ja sõnavabaduse tuled on kustumas üle Ühendkuningriigi, mida lämmatavad sallimatus ja riigipoolne poliitiline ning kultuuriline põikpäisus.
Sõnavabaduse Liit asutatakse reedel, 28. veebruaril 2020, Londoni kesklinnas, kus tehakse teatavaks Liidu täisnimi, koduleht ja muu Liitu puudutav info. Liidu eesmärgiks on kutsuda inimesi kaasa mõtlema ja julgustada neid astuma vastu kasvavale demokraatiavastasele sallimatusele.
Liidu kõneisik Peter Mcilvenna rääkis ajakirjanikele: "Senini pole meil õnnestunud Ühendkuningriigis luua tõelist rahvaliikumist ja me oleme oma ühiskonnas kannatanud üha kasvava vasakpoolse kallutatuse all."
"Ei meie kultuuri islamiseerimine, ega moslemimeeste vägistamisjõukude skandaal pole olnud inimeste äratamiseks piisavad. Samuti tekitab üha rohkem muret soosantide (LGBT) agenda, mis seksualiseerib meie lapsi ja millega kaasneb drakooniline sõnavabaduse piiramine," jätkas ta.
"Pea kõik, kellega me oleme suhelnud arvavad, et me peaksime tegema koostööd. Uus liikumine on lõdvalt seotud liit, millesse kuulub hulk väga tuntud nimesid, kes tegutsevad ühe eesmärgi nimel ja kelle eesmärgiks on väljakutse esitamine progressiivsele agendale ja kes soovivad avalikkust harida, kuidas sõnavabaduse piiramisele vastu astuda. Tegemist on kultuuriliikumisega, mis harib inimesi nii meedia kui regulaarsete silmast-silma kohtumiste kaudu," lisas Mcilvenna.
"Me tahame rääkida islamist. Me tahame seoses soosantidega võtta teemaks vanemliku terve mõistuse. Me tahame oma sõnavabadust tagasi," lõpetas Liidu kõneisik.
Asutamiskoosoleku teemad on järgmised:
- Te nurjatud laimukaupmehed:
Carl Benjamin, populaarne YouTube'i autor, keda tuntakse nime all Sargon of Akkad, seletab lahti kui kasulik on sõnavabadus ja kuidas kallutatud peavooluajakirjandus ning nende valeuudised inimesi rikuvad.
- Jätke meie lapsed heaga rahule:
Tommy Robinson, kes hiljuti pälvis maineka Vaba Ajakirjanduse Ühingu 2019. aasta Sappho auhinna, mis anti üle Taani parlamendis Kopenhaagenis, räägib perekonnapeana oma põhimõttelisest vastuseisust riigi poolt heaks kiidetud soosegadusele ja soosantide ideoloogiale, mida järjest rohkem ja rohkem levitatakse algkoolide laste seas.
- Borisi sisserändepettus:
Brexiti partei üks asutajatest ja endine UKIP-i (Ühendkuningriigi Iseseisvuspartei) majandusvaldkonna kõneisik Catherine Blaiklock räägib massisisserändest ning valitsuse uue punktipõhise sisserändesüsteemi puudujääkidest.
- Sool on kaotanud oma maitse:
Pastor Wale Babatunde, kes on Anglo-Nigeeria kirikujuht ja on kirjutanud raamatu "Suurbritannia on langenud", juhib tähelepanu läägelt poliitkorrektsele anglikaani kirikule ja kui kurja mõju avaldab Ühendkuningriigi ühiskonnale, kultuurile ja pärandile kristlike väärtuste kaotus. Kutsutakse üles eemaldama piiskopid Lordide Kojast ja uurima võimalusi anglikaani kiriku ning riigi lahutamiseks.
Toimetas Karol Kallas.