Pingeliste ja pikaleveninud läbirääkimiste tulemusel on kantsler Angela Merkeli koalitsiooni kuuluvad erakonnad jõudnud kokkuleppele, et lahendamaks kaadrinappuse probleemi kiirelt vananeva elanikkonnaga Saksamaal leevendatakse tööotsijate maale meelitamiseks immigratsioonireegleid.
Muuhulgas antakse hästi integreerunud ja töökohta omavatele illegaalsetele immigrantidele võimalus Saksamaale jääda, kirjutab Yahoo.
Elamisloata ning varjupaigaotsust või väljasaatmist ootavad migrandid võivad jääda Saksamaale tingimusel, et omavad tööalast sissetulekut ning suudavad näidata, et on lõimunud Saksa ühiskonna kangasse.
Kuueks kuuks võiksid Saksamaale tulla ka tööotsijad väljastpoolt Euroopa Liitu, et endale rakendust leida. Näiteks oleksid teretulnud kokad, metallurgid või IT-spetsialistid – tingimusel, et nad räägivad saksa keelt.
Saksamaa sotsiaalkindlustuse süsteemile sellised tulijad siiski ligipääsu ei omaks ning neil tuleks tõestada, et on võimelised finantseerima oma viibimist riigis.
Koalitsioon kinnitas, et inimjõud ligikaudu 500 000 miljoni elanikuga Euroopa Liidust ei suudaks Saksa majandust käimas hoida.
"Seetõttu on tarvis töölisi kolmandatest riikidest," selgitas meediale siseminister Horst Seehofer.
Seejuures üritasid ministrid ülipüüdlikult selgitada, et "varjupaiga- ja tööhõiverände eristamine" jätkub, olles teadlikud sellest, kuivõrd sügavalt on Saksa ühiskonda lõhestanud enam kui miljoni asüülitaotleja saabumine alates aastast 2015.
Ministrid toonitasid, et uued immigratsioonireeglid ei ole mõeldud selleks, et anda varjupaigataotlusele eitava vastuse saanud isikutele võimalus Saksamaale elama jääda, vahetades vaid kategooriat.
Tegemist olevat pigem "pragmaatilise lahenduse" pakkumisega migrantidele, kes on näiteks viibinud Saksamaal pikemat aega, kuna neid ei saa välja saata tulenevalt piinamise riskidest päritolumaal.
Valitsuse ettepanek vajab parlamendi kinnitust.
Bundestagis 90 kohta omava suurima opositsioonierakonna Alternatiiv Saksamaale (AfD) liider Alexander Gauland süüdistas valitsust katses külvata segadust elanikkonna hulgas, pannes ühte patta varjupaiga taotlemise ja immigratsiooni.
Ta tõi esile, et võimalust vältida väljasaatmist on "oluliselt avardatud."
Nagu toob kõnealust uudist kajastades esile Voice of Europe, on ettepaneku ajastus arusaamatu.
Alles eelmisel nädalal andis Süüria välisminister Walid al-Moualem ÜRO üldassambleel teada, et riik on nüüd valmis pagulaste tagasitulekuks, vahendab portaal.