USA endise presidendi Barack Obama abikaasale Michelle'ile on Valgesse Majja külla toodud lapsi, keda õpetatakse parasjagu tantsima. Obamad otsisid võimul olles viise õppeasutuste avamiseks LGBT-agendale. Foto: Valge Maja/ Wikimedia Commons

USA haiguste kontrolli ja tõrje keskuse värsketel andmetel näeb peaaegu iga viiekümnes gümnaasiumiastme kooliõpilane end "transsoolisena", kellest omakorda enam kui kolmandik üritas mullu endalt elu võtta.

Nagu kirjutab Daily Mail, kogevad nn transsoolised õpilased mainitud valitsusameti uuringu valguses sageli kiusamist nii koolis kui teel sinna ja pärast koju tagasi.

Statistika taustaks on Ühendriikides juba mõnda aega käinud nn tualetisõda, mille mäletatavasti vallandas eelmine president Barack Obama, kes lubas koolilastel hakata "identiteedile" vastavalt WCs ning riietusruumis ja duši all käima.

Koolides on seetõttu tekkinud keerukas olukord, eriti tulenevalt vanema astme õpilaste soovist külastada vastassugupoole riietus- ja duširuume.

Olukord on osariigiti erinev. Näiteks Oklahomas kuulutati pärast Obama "vetsuukaasi" välja erakorraline seisukord kaitsmaks tütarlapsi ja neiusid koolides.

Nagu kirjutas Postimees, taotles Oklahoma senat tookord olukorra teravuse tõttu Obama tagandamise algatamist osariigi esindajate poolt USA kongressis.

Toimetas Urho Meister