Hiina kristlane Piibliga ühes Pekingi põrandaalustest kodukogudustest 2014. aasta jõululaupäeva õhtul. Foto: Scanpix

Hoolimata arreteerimistest ja piinamistest pärast reidi põrandaalusele kodukogudusele läinud nädala pühapäeval tõotavad Hiina kristlased mitte nõtkutada põlvi partei ja valitsuse ees "isegi kui see surma tähendab", kirjutab Breitbart.

"Mis iganes tuleb, meie teenime Jeesust edasi," toob olukorrast õppetunnina esile rahvusvahelise kristliku organisatsiooni International Christian Concern koordinaator Kagu-Aasia piirkonnas Gina Goh.

"Tegelikult kirjutasid oma kogudusele nii pastor kui vanemad, et "meie ei paindu, isegi kui see vanglat tähendab, isegi kui see surma tähendab. Me ei kavatse oma usku maha salata", kirjeldas Goh ajakirjanikele.

Varasemate teadete kohaselt korraldasid Hiina julgeolekujõud seeria koordineeritud reide ühele mõjukamatest põrandaalustest kodukogudustest Hiinas ning arreteerisid koos sajakonna liikmega nii pastor Wang Yi kui tema abikaasa.

Teadete kohaselt blokeerisid võimud oma manöövri eel koguduseliikmete kontod sotsiaalmeedias ning katkestasid koguduse telefoniühenduse.

Ühe tunnistaja väitel jõudis politsei koguduseliikmetele jälile nende nutitelefonide signaalide abil.

Gohi sõnutsi on ametnikud kinnipeetud kristlasi peksnud, piinanud, toiduta hoidnud ning takistanud kasutamast tualettruume.

Mõnesid kinnipeetuid lohistati mööda põrandat. Neile astuti peale, neid seoti toolide külge kinni ning peast tõmmati peotäite kaupa juukseid.

Praeguseks on mõned vabaks lastud, teisi hoitakse koduarestis.

Samal ajal jätkuvad nii reidid kui uued arreteerimised.

Juba mõnda aega on president Xi Jinping üritanud kristlust Hiinas riiklikule kontrollile allutada ning suruda usklikele peale ametliku ideoloogia elemente.

Sellega kaasneb ristide mahakiskumine kirikute katustelt, sissepääsu tõkestamine, kogunemise keelamine ja koguduseliikmete ahistamine.

Kõige selle keskelt kirjutas üks ülalmainitud Varajase Vihma koguduse vanematest enne oma arreteerimist liikmetele:

"Kallid vennad ja õed, ma kirjutan teile selle kirja, olles sunnitud varjuma.

Täitku rõõm Kristuses teid kõiki.

Olgu te südamed täis lootust ning võtke avasüli vastu järjest raskem rist ja raskem elu, mis teid ees ootab.

Kristus on Isand. Arm on Kuningas. Kandke risti. Hoidke usku."

Toimetas Urho Meister