USA president Donald Trump täna Davosis hetk enne lavale astumist. Foto: Scanpix

Täna Davosi majandusfoorumil esinenud USA president Donald Trump keskendus oma kõnes majandusele.

Ta ütles, et on tulnud esindama ameeriklaste huve ja kinnitama kuulajatele ameeriklaste sõprust.

Viidates alates oma ametisseastumisest loodud 2,4 miljonile töökohale, ütles Trump, et see arv läheb "väga väga oluliselt" ülesmäge.

Trump kutsus kuulajaid investeerima Ameerikasse ning rõhutas, et USA on taas ärile avatud.

Just äsja kärpisime me massiivselt keskklassi makse, väikeettevõtjate makse, et tööinimeste pered saaksid rohkem oma raskelt teenitud raha endale jätta, ütles Trump.

Ta rõhutas, et usub Ameerikasse ja asetab Ameerika presidendina alati Ameerika esikohale – nii nagu teiste riikide liidrid samuti oma maa esikohale asetama peaksid.

President lubas alati kaitsta "meie maad, meie ettevõtteid ja meie töölisi."

Terrorismist kõneledes palus Trump "oma sõpradel ja liitlastel investeerida omaenda kaitse[võimesse] ja täita oma rahalised kohustused."

Trump rõhutas, et tema administratsiooni sõnum on alati olnud, et "me oleme tugevamad, kui vabad, suveräänsed riigid teevad koostööd ühiste eesmärkide nimel."

Ta pani kuulajatele südamele, et liidritena kannavad nad vastutust olla lojaalsed oma rahvale, töölistele, klientidele – "kes tegid teid selleks, kes te olete."

Seetõttu tuleb kaitsta nende peresid, nende kogukondi, nende ajalugu ja nende tulevikku.

Trump tänas lõpetuseks kohalviibijaid, kuid rõhutas, et "ennekõike tänab ta töökaid mehi ja naisi, kes teevad igapäevaselt, mis on nende kohus, et see maailm kõigi jaoks parem oleks.

Armastagem neid ja olgem neile tänulikud, sest tänu neile me maad ju tegelikult toimivad. Nemad teevad meie maad suureks.

Aitäh teile ja Jumal õnnistagu teid kõiki."

Kõne täistekst on siin.

https://www.youtube.com/watch?v=GZIhF1ptliU