Jeffrey Epstein tänavu 31. juulil Manhattani föderaalkohtu ees. Nüüd on tema suu aga igaveseks sulgunud ning kompromiteeriv informatsioon läheb koos temaga hauda. Foto: Scanpix

USA president Donald Trump jagas Twitteris postitusi, mis seavad kahtluse alla miljardärist seksuaalkurjategija Jeffery Epsteini väidetava enesetapu ning vihjavad sellele, et tema enneaegse surma taga võivad olla hoopis Clintonid.

Laupäeval leiti alaealiste tüdrukute prostitutsioonile sundimises ja inimkaubitsemises süüdistatud miljardär Jeffrey Epstein (66) oma New Yorgi Metropolitan Correctional Center vangla kongist surnuna. Väidetavalt sooritas Epstein enesetapu.

Ametliku versiooni seadis samal päeval kahtluse alla aga USA president Donald Trump, kes jagas oma 63 miljoni jälgijaga Twitteri kontol postitusi, milles kahtlustatakse, et Epsteini enneaegse surma taga võivad olla USA endine president Bill Clinton ning tema abikaasa Hillary, kes kandideeris eelmistel USA presidendivalimistel edutult Trumpi vastu.

Nende postituste kohaselt oli Clintonitel vaja Epstein vaigistada enne, kui too paljastab nende ja teiste mõjuvõimsate demokraatide osaluse alaealiste vastu toime pandud seksuaalkuritegudes oma "pedofiiliasaarel".

Esimene Trumpi poolt jagatud postitus juhib tähelepanu tõsiasjale, et reedel "avalikustati dokumendid, mis paljastavad, et juhtivad demokraadid, nende hulgas ka Bill Clinton, tegid privaatseid reise Jeffrey Epsteini 'pedofiiliasaarele'".

Kohe seejärel jagas Trump näitleja ja kommentaatori Terrence K. Williamsi postitust, milles ta nendib, et "Epsteinil oli informatsiooni Bill Clintoni kohta ning nüüd on ta surnud". Ühtlasi palub ta inimestel oma postitust jagada, kui see neid ei üllata.

Oma videopostituses ütleb Williams, et rääkis juba möödunud kuul, et Epsteiniga niimoodi läheb, kuid keegi ei tahtnud teda kuulda võtta. Liberaalid olevat teda seepeale hoopis hullumeelseks vandenõuteoreetikuks nimetanud, keda tuleb Twitterist pagendada.

"Tal oli informatsiooni Clintonite kohta ning ta sai surma," selgitas Williams. "Mingil veidral põhjusel saavad inimesed, kellel on Clintonite kohta informatsiooni, surma. Ning tavaliselt on surma põhjuseks enesetapp. Miks see küll nii on, et kõik kellel on Clintonite kohta informatsiooni, sooritavad enesetapu?"

"Ausalt öeldes ei taha ma Clintonite kohta midagi teada," jätkas Williams. "Ärge rääkige mulle midagi, sest ma ei taha surma saada nagu kõik teised."

Demokraadid süüdistavad Trumpi vandenõuteooriate levitamises

Trumpi jagatud säutse kritiseeris aga demokraatide presidendikandidaat Beto O'Rourke, kelle sõnul üritab Trump vandenõuteooriate levitamise läbi rahvuslikku arutelu tõelistelt probleemidelt kõrvale juhtida:

"See on järjekordne näide sellest, kuidas meie president kasutab oma avalikkuse silmis usaldusväärset ametipositsiooni oma poliitiliste vaenlaste ründamiseks alusetute vandenõuteooriatega ning üritab sundida meid kõiki keskenduma tema veidrale käitumisele. Ta muudab vestlusteemat ning kui me lubame tal seda teha, siis ei ole ta kunagi võimeline keskenduma tõelisele probleemile, mille üheks osaks ta on."

Valge Maja nõuniku Kellyanne Conway sõnul soovib Trump aga vaid, et Epsteini juhtumit põhjalikult uuritakse.

Trump on lisaks Bill Clintonile ja prints Andrewle ühtlasi üks nendest mõjuvõimsatest isikutest, kes Epsteini tundsid. Trump isegi kirjeldas kunagi Epsteini kui "suurepärast tüüpi".

Toimetas Martin Vaher