Senaator Jeff Sessions ja USA tulevane president Donald Trump. Foto: Mike Segar, Reuters/Scanpix

USA tulevane president Donald Trump on valinud oma meeskonda USA justiitsministri kohale tugevalt sündimata laste eluõigust ja loomulikku abielu pooldavate vaadetega Alabama osariigi senaatori Jeff Sessionsi.

Algselt kuuldusena levinud väiteid Sessionsi nimetamise kohta on praeguseks oma pressiteates kinnitanud ka Trumpi üleminekumeeskond, vahendab LifeSiteNews.com.

“On au nimetada justiitsministri kohale senaator Jeff Sessions,” ütles tulevane president Trump. “Jeff on olnud juba 20 aastat USA senati väga austatud liige ja maailmatasemel õiguslik mõtleja,” selgitas Trump ja lisas, et Sessionsist peavad lugu praktiliselt kõik inimesed, kes on temaga kunagi kokku puutunud.

2006. aastal hääletas Sessions selle poolt, et võtta vastu põhiseaduse parandus, millega kaitstaks loomulikku abielu ümbermääratlemise püüdluste eest. Samuti oli ta vastu armees kehtinud põhimõtte “ära küsi, ära räägi” tühistamisele, millega avati avalikele homoseksuaalidele tee sõjaväeteenistusse.

USA ülemkohtu eelmise aasta kurikuulsat otsust asjas Obergefell vs Hodges, millega tühistati kõik osariikide tasandil loomuliku abielu kaitseks vastu võetud seadused, on Sessions nimetanud “enam kui hingetuksvõtvaks”.

“Praegusel ajal toimub Ameerikas sekulariseerimise protsess, mis on väga ohtlik, kuna see õõnestab tõe kontseptsiooni, õige ja vale kontseptsiooni ning kannustab neid, kes lausa naudivad Piibli õpetuse järgi elavate inimeste ründamist,” ütles Sessions Obergefelli otsuse valgusel.

Elupooldava organisatsiooni National Right to Life kinnitusel on Sessions hääletanud senaatorina alati ehk sõna otseses mõttes 100%-liselt sündimata laste eluõigust kaitsvate seaduseelnõude poolt. Samuti on Sessions aidanud Donald Trumpil panna kokku ülemkohtu uute kohtunike kandidaatide nimekirja.