Täna Washingtonis toimuva traditsioonilise elupooldava ürituse March for Life eel on Ühendriikide president korduvalt noominud nn peavoolumeediat selle eest, et nood hoiduvad olulist ja osalejaterohket marssi kajastamast.

Kolmapäeval kanalile ACB antud intervjuu käigus sai Trumpi teravust tunda reporter David Muir, kes üritas tõmmata tähelepanu hiljutisele naiste marsile Washingtonis. "Kas sa kuulsid nende hääli?" küsis Muir.

Trump vastas, et ei kuulnud. Kuid ta tõi kohe esile tänase elupooldava marsi ja ütles kaks korda rõhutatult ja rangelt, et press ei kajasta seda.

Nagu näitab NewsBustersi värske uuring, kajastasid meediavõrgustikud äsjast aborti pooldavate naiste naiste marssi 129 korda rohkem, kui mullust elupooldavat marssi.

Vähem kui 24 tundi hiljem võttis Trump teema taas üles, seekord vabariiklastest kongresmenide kogunemisel Philadelphias.

Meenutades kuulajatele, et täna (st reedel) koguneb Washingtoni palju rahvast, toonitas Trump, et "press ei tunnusta neid kunagi selle pingutuse vääriliselt," kuigi kajastab innukalt vähemtähtsaid sündmusi.

"Neid tuleb sinna kolmsada, nelisada, viissada, kuussada tuhat inimest. Nad isegi ei kirjuta sellest," ütles Trump. "Kui teised inimesed välja ilmuvad, siis kirjutatakse sellest kõvasti. Kas pole? See pole aus. Aga meedias pole aususega midagi pistmist. Mitte midagi."

Otseülekandes saab tänavust marssi vaadata siit: