USA president Donald Trump deklareeris Houstonis suure kuulajaskonna ees, et ta on "rahvuslane" ning palus kõigil seda sõna enda kohta kasutada.

Eelseisvate vahevalimiste eel muuhulgas vabariiklastest kandidaatide toetuseks ridamisi rahvakoosolekuid pidav Trump rääkis mittevalitud bürokraatidest Euroopa Liidu ladvikus, läks siis jutujärjega üle "radikaalsetele demokraatidele" ning hoiatas, et nood "tahavad kella tagasi keerata ja taastada korrumpeerunud, võimujanuliste globalistide võimu."

Seejärel selgitas Trump, et "globalist" on isik, "kes tahab, et maakeral (ingl. k. globe) läheks hästi, aga ausalt öeldes ei hooli eriti meie maast," vahendab InfoWars.

"Me ei saa sellega leppida," lisas Trump ja jätkas: "Teate, neil on üks sõna. See on natuke nagu vanamoeline. See sõna on "rahvuslane".

Ja me ei tohiks nagu seda sõna kasutada.

Teate, kes ma olen? Ma olen rahvuslane! Kasutage seda sõna!"

Peavoolumeedias vallandus seepeale paras annus vihkamist, kommenteerib InfoWars ja toob näitena esile, kuidas saatejuht Don Lemon kanalist CNN seostas Trumpi seepeale "rassismiga".

Lemon rääkis samuti televaatajatele, kuidas sõna "globalist" tihtilugu sõimusõnana kasutatakse, sellele sageli isegi "antisemiitlikke ülemtoone" lisades.