Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi maha lasta soovinud Ryan Routh Foto: X/@kylenabecker

15. septembril õnnestus Salateenistusel hoida ära atentaadikatse, mis oli suunatud Ameerika Ühendriikide Vabariikliku Partei presidendikandidaadi Donald Trumpi vastu.

Teistkordne tapmiskatse leidis aset Florida osariigi West Palm Beachi golfiväljakul. Tulistaja Ryan Routh varitses Trumpi golfiraja ääres põõsastes. Salateenistuse agent nägi läbi võrkaia torgatud "AK-47 laadse" automaatrelva toru ja avas tule. Löögiks valmistuv Trump oli samal ajal kuskil 400 meetri kaugusel ja peale golfimängu katkemise vahejuhtum teda rohkem ei puudutanud, vahendab Epoch Times.

Routh tabati põgenemisel. Tegemist on vasakäärmuslasest demokraadi ja marulise Ukraina sõja toetajaga, kes värbas Ukraina poolele sõdima palgasõdureid. 

Newseek tegi Routhiga 2022. aastal intervjuu.

Koos automaatrelvaga leiti sündmuskohalt kaks seljakotti ja GoPro spordikaamera. Korrakaitsejõudude sõnul kavatses tulistaja atentaadikatset filmida. Ühes seljakotis oli "keraamiline plaat".

Martini maakonna šerifi William Snyderi sõnul oli Routh vahistamise ajal "suhteliselt rahulik".

Trump kinnitab pressiteates, et temaga on kõik korras ja ta tunneb ennast hästi. "Mitte miski ei peata mind. Ma ei alistu mitte kunagi," jätkas ta ja kinnitas, et armastab kõiki oma toetajaid.

Trump pääses napilt surmasuust 13. juulil Pennsylvania osariigis toimunud kampaaniaüritusel. Toona lasti tulistaja Thomas Crooks kohapeal maha.

Väidetavalt teadis ainult väga väike hulk siseringi inimesi, et Trump just sellel päeval ja kellaajal nimetatud golfiväljakul golfi mängib. Sellest johtub küsimus, kuidas tulistaja seda teadis?

Endine Salateenisuse agent ja ettevõtja ning meediategelane Dan Boningo hoiatas 26. augustil Heritage Foundationi Trumpi atentaadikatse teemalisel arutelul, et "te olete peast põrunud, kui arvate, et midagi sellist rohkem ei juhtu".

Jordan Peterson kirjeldas teistkordset Trumpi tapmiskatset: "Saatanlik meeleheide kasvab."

Tuntud ajakirjanik Matt Walsh leiab: "Trump on üks sarjatumaid poliitikuid Ameerika Ühendriikide ajaloos. Sellistel asjadel on tagajärjed. Täpselt niisuguseid tagajärgi soovitaksegi. Meedia ei kavatsegi peale seda sündmust oma kõnepruuki maha keerata. Miks nad peaksid? Nende kõnepruuk kannab soovitud vilja."

Toimetas Karol Kallas