Trumpi vastu protestinud naisterahva näolt võiks lugeda, et "nonii, töö tehtud." Foto: Steve Dipaola, Reuters/Scanpix

Paljudes Ameerika linnades kohe pärast valimistulemuse teatavakstegemist lahvatanud Donald Trumpi vastu suunatud meeleavaldused on organiseeritud rühmituse MoveOn.org poolt, mida rahastab George Soros.

Juba kolmapäeva pärastlõunal saatis MoveOn.org välja pressiteate, milles kutsus "ameeriklasi ühinema sadadeks rahumeelseteks (nagu selgus, vägivaldseteks – toim) kogunemisteks solidaarsuse, vastupanu ja meelekindluse väljendamiseks pärast valimistulemuste teatavakstegemist."

Nagu vahendab Breitbart, oli eesmärgiks "seista vastu Donald Trumpi kitsarinnalisusele, ksenofoobiale, islamofoobiale" jne jne. Paari tunniga oli selliseid kogunemisi kogu USA peale juba üle kahesaja ning nende arv on kasvanud.

"See on katastroof," kirjutas MoveOn.org oma liikmetele. "Me võitlesime kogu südamest, et seda reaalsust vältida. Aga nüüd on see siin."

Tänavarahutuste tekitamise taktika on lihtne. Sponsorite nagu Soros raha eest palgatakse agitaatoreid ja värbajaid, kes sõidavad linnast linna ja "teevad algust".

Üritused jätkuvad seejärel juba kohalike toel ja agitaatorid-värbajad suunduvad uutele tööpõldudele.

Algaja agitaatori palk on 10 000–20 000 dollarit või 1500 dollarit nädalas või 15–18 dollarit tunnis.

Natalie Jeffers. Foto: Vimeo
Natalie Jeffers. Foto: Vimeo

Mürgeldama tullakse ka kaugemalt. Näitena sellest kohtas TruNewsi reporter Edward Szall valimisõhtul New Yorgis liikumise Black Lives Matter juhti Suurbritannias Natalie Jeffersit – kes viibis Donald Trumpi üritusel ja üritas ta eest varjuda. Kirjeldust kuulake siit, alates 24. minutist.

Nagu paljastas valimiste eel uuriv ajakirjandusprojekt Veritas, kasutati sarnast taktikat vägivalla vallandamiseks Donald Trumpi kampaaniakoosolekutel.

Tegemist on tüüpilise vasakpoolsete ja marksistide taktikaga, mis teadlikult läheb välja vägivallale ning – nagu on reporterite ees tunnistanud mitmed ülesköetud meeleavaldajad – eeldab ka seda, et mõlemal poolel saab olema inimohvreid.

Paljudes USA ülikoolides on olnud pikemat aega tugev marksistlik mõju. Ühe näitena sellest töötas Ühendriikides ülikooliprofessorina hilisem Kreeka rahandusminister Giannis Varoufakis.

Mäletatavasti sõitis Varoufakis tsikliga ja oli noortepäraselt "vinge".

Samal ajal üritab demokraatide leer veel haarata kinni õlekõrrest, et ehk hüppab mõni valijameestest "alt ära".

Nimelt on USA valimissüsteem selline, et rahvas valib osariigiti ehk tegelikult maakonnapõhiselt valijamehed.

On argumenteeritud, et Hillary Clinton sai vaevumärgatavalt rohkem üksikisikute hääli.

Valijameeste osas oli Trumpi võit veenev ning USA maakondade kaart "vabariiklikult punane". Süsteem on Ameerikas käigus selleks, et rahvarohked osariigid nagu California ei saaks domineerida ja määrata kogu maa saatust hõredama asustusega osariikide arvelt nagu näiteks Montana või Idaho.

countymaprb1024