IRL-i juht Margus Tsahkna. Foto: Mihkel Maripuu, Postimees/Scanpix

Rahvuskonservatiivseks nimetatud erakonna Isamaa ja Res Publica Liit juhi ja sotsiaalkaitseministri Margus Tsahkna sõnul võiks EKRE olla tore erakond, kui see hoolega Vladimir Putini kintsu ei kraabiks ega Venemaad julgeoleku garandiks ei peaks.

"EKRE võiks olla tore erakond, kui nad ei kraabiks nii hoolega Putini kintsu. [Keskerakonna esimehel Edgar] Savisaarel on vaja isolatsioonist pääsemiseks partnerit, kes uluks temaga koos. Võib ka juhtuda, et kutsikas oma sünnitaja hoopis alla neelab. NATO- ja Euroopa-vastane retoorika on kui ühe plaadi pealt, aga flirt häälte nimel seda nõuab," vahendab Postimees Tsahkna sõnu.

"Rahvuslikult mõtlevad inimesed peavad silmas pidama, et pisikese paadina täiesti "sõltumatult" karmide idatuulte meelevallas hulpides ei oleks meil oma rahvusriiki. Isamaa ja EKRE erinevus seisnebki eelkõige selles, et meie peame meie julgeoleku garantiiks NATOt ja Euroopa Liitu, EKRE aga Venemaad. Ja see on põhimõtteline erinevus, olgu siis retoorika ükspuha kui rahvuslikuks keeratud," lisas IRLi juht.

Postimees tsiteeris Margus Tsahkna hinnangut EKRE kohta artiklis "Kapo hoiab rahvuspopulistidel silma peal", kus on juttu kaitsepolitseiameti hoiatusest, et euroopaliku, liberaalse ja salliva maailmavaate ning samuti Euroopa Liidu, USA ja NATO vastaselt meelestatud "rahvuspopulistid" kasutavad rändekriisi ära, et ühiskonnas hirmu õhutada.

Postimees oletab, et kapo peab oma uues aastaraamatus "rahvuspopulistide" all silmas Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda ehk EKRE-t ja Kristiina Ojulandi juhitud Rahva Ühtsuse Erakonda (RÜE).