Tšehhi president Miloš Zeman ei eita islami osa Euroopa ajaloos. Foto: Scanpix

Tšehhi presidendile Miloš Zemanile esitati küsimus olukorra kohta Prantsusmaal ning tal paluti selgitada oma nägemust multikultuurilisest Euroopast.

Nagu nendib ZeroHedge, ei mahu Zemani vastus Euroopa riigijuhtidele omasesse poliitkorrektsesse lahtrisse.

Praha telejaama TV Barrandovi reporter kirjeldas presidendile kallaletunge Prantsuse politseinikele ning olukorda, kus nood ei saa siseneda teatud piirkondadesse.

Zeman meenutas, et on juba paar aastat tagasi rääkinud nn no-go piirkondadest, kuhu politsei pimedas sattuda ei söanda – nii Belgias, Prantsusmaal kui mujal.

"Vaadake, ma väitsin juba alguses, et nende migrantide kultuur on Euroopa kultuuriga põhimõtteliselt kokkusobimatu," ütles Zeman.

Euroopa Liidu keeldumine tegelikkuses piire kindlustada ning sellest tulenev moslemite sisserände soodustamine "võib toimuda seetõttu, et eurovolinik (Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja ehk vaatlejate hinnangul selle välisminister – toim) Federica Mogherini väitis, et islamil on koht Euroopa miljöös ja Euroopa ajaloos," ütles intervjueerija.

"Kindlasti on sel koht Euroopa ajaloos, sest Euroopa ja islam, spetsiifiliselt Ottomani impeerium, pidasid sõda pikki sajandeid – enne kui meil õnnestus islam alistada," nõustus Zeman Mogheriniga.

https://www.youtube.com/watch?v=FnVRFDqhKDk