Oma vabast ajast ja heast tahtest tegutsev motikameeste klubi Guardians of the Children on otsustanud kaitsta, toetada ja julgustada lapsi ja noori andma kohtutes tunnistusi neid seksuaalselt kuritarvitanud isikute vastu.

Nad selgitavad, et ettevõtmine võib olla alaealiste jaoks hirmutav ja kõhedust tekitav kogemus – samas aga on ohvrite tunnistus otsustava tähtsusega.

"Nad tulid meile koduuksele vastu," kirjeldab tänulik vanaema, kelle lapselapse tsiklimehed kohtusse oma vägistaja vastu tunnistama aitasid.

"Nad tulid siis oma mootorratastel ja eskortisid ta kohtumajja. Nad ümbritsesid teda igast küljest, kui ta kohtumajja läks."

Tsiklimehed osalevad ka kohtuistungitel ning on ohvritele seal moraalselt toeks.

Nagu kinnitas ettevõtmise suhtes algselt skeptiline prokurör Rodney Cummings, on tsiklimeeste "mõju lastele olnud väga positiivne." Sest siis "tunnevad nad end mugavalt, et öelda, mida neil on tarvis öelda… Mis tegelikult juhtus."

"Ma käin täisajaga tööl, oma vabast ajast teen seda," ütles Bryan Wright ja selgitas, et ta lihtsalt "hoolib nii väga" ja igatseb, et nende laste asjus mõistetaks õiglaselt kohut.