Pilt: Tucker on Twitter/Twitter

Ameerika Ühendriikide kõige populaarsem saatejuht Tucker Carlson avaldas kuuendal juunil oma esimese Twitteri saate.

Saatesari kannab nime "Tucker on Twitter" ja esimese osa pikkuseks on kümme ja pool minutit.

Carlson alustas monoloogiga Ukraina Kahhovka tammi purustamise teemal. Tema sõnul on tammi purustamine eelkõige hävitavalt kahjulik Venemaa vägedele ja ta esitas küsimuse, miks pidid venelased omale sellisel kombel kahju tegema?

Ta juhtis tähelepanu, et ametlik jutupunkt oli samuti, et Nord Stream torujuhtmed lasi õhku Venemaa ise.

Samuti kritiseeris ta korporatiivset meediat, mis korrutab ühel häälel Ukraina sõja ametlikke jutupunkte, ega esita mitte mingisuguseid vastanduvaid küsimusi – mis peaks olema normaalse ajakirjanduse esimene ülesanne.

Carslon rääkis samuti esmaspäeval (5.06.2023) avalikuks saanud endise kõrge luureametniku paljastusest, mille kohaselt on Ameerika Ühendriikide omanduses üks täiesti terve ja üks osaliselt terve maavälist päritolu lennumasin, mida USA uurib uute relvade loomise eesmärgil.

Saatejuht juhtis tähelepanu, et kui igas normaalses ja vabas riigis oleks selline uudis sajandi uudispomm, siis tänane korporatiivne meedia kirjutab hoopis uhkuse kuust, sooväänikutest, Donald Trumpist ja kliimamuutustest.

Lõpetuseks võrdles Tucker Twitteris saate tegemist Nõukogude Sotsialistlike Vabariikide Liidu dissidentide – kes said päriselt aru, mis selles totalitaarses riigis toimus – põrandaaluse teabe levitamise tegevusega 1970. aastatel.

Ta lubas uue saate avaldada väga varsti.

Käesoleva uudise kirjutamise ajaks oli "Tucker on Twitterit" vaadanud üle 52 miljoni inimese.

Toimetas Karol Kallas