Tucker Carlson oma endise Fox Newsi saate stuudios. Foto: Scanpix

Uudistekanal Fox News teatas esmaspäeval, et vastastikusel kokkuleppel lõpetati 14 aastat väldanud koostöö populaarse konservatiivse saatejuhi Tucker Carlsoniga. Uudistekanal tänab Carlsonit tema teenete eest. Kumbki osapool pole seni koostöö lõppemist põhjendanud.

"Me täname teda uudistekanalile osutatud teenete eest saatejuhina ning eelnevalt kaastöötajana," ütles Fox News Media kõneisik oma avalduses.

Kuni Carlsonile leitakse püsiv asendaja, lastakse eetrisse ajutine saade "Fox News Tonight", mida juhivad erinevad uudistekanali töötajad.

Carlsoni saate "Tucker Carlson Tonight" viimane osa jõudis eetrisse reedel, 21. aprillil. Saade on olnud eetris alates 2016. aastast.

Carlsoni ja Fox Newsi koostöö sai alguse juba 2009. aastal ning aastatel 2012 kuni 2016 oli ta saate "FOX & Friends Weekend" kaassaatejuht.

Aastatel 2005 kuni 2008 töötas ta saatejuhina uudistekanalis MSNBC ning oma karjääri alguses töötas ka uudistekanalis CNN.

Carlson asutas 2010. aastal ka uudisteportaali The Daily Caller ning oli selle peatoimetajaks, kuid müüs oma osaluse selles 2020. aastal.

Toimetas Martin Vaher