Tucker Carlson Pilt: YouTube'i ekraanitõmmis

Ameerika Ühendriikide ühe tuntuma ajakirjaniku Tucker Carlsoni sõnul pole korporatiivse meedia ülesandeks teabe jagamine, vaid "päriselt maailma juhtiva pisikese inimgrupi" huvides ühiskonna kontrollimine.

Carlson esines 13. märtsil USA-Kanada meelelahutusettevõtte NELK taskuhäälingusaates Full Send Podcast, kus rääkis tulnukatest, Kolmandast maailmasõjast ja korporatiivsest meediast (KM).

Tema sõnul oli tema jaoks tõeliselt suureks ilmutuseks, et KM on osa "inimeste kontrollimise aparaadist". Carlson nentis kahetsedes, et mitte ainuüksi pole KM probleem, vaid ta ise  on pikka aega olnud probleemi osa. Oma suurimaks eksimuseks peab ta Iraagi sõja kaitsmist, lisaks veel oma lihtsameelsust ja inimeste asjatut halvustamist. "Ma olin osa kultuurist, mis pidas inimesi, kes kaldusid ettenähtud radadelt kõrvale, hulludeks ja vandenõuteoreetikuteks." 

Telesaatejuhi sõnul oli selle põhjuseks osaliselt tema vanus [kogenematus] ja osalt kultuur, milles ta üles kasvas. Ta tunnistas, et ta ei saanud aru, et ta on osa inimeste kontrollimise masinavärgist, mille pärast on tal häbi. 

KMi ainus eesmärk on Carlsoni sõnul inimeste kontrollimine. See ei soovi inimesi teavitada ja seda isegi suurte asjade puhul, nagu majandus, sõda ning Covid. KMi ülesanne ei ole päriselt tähtsate, inimestele isiklikult oluliste, asjade selgitamine.

"Nende [KM] ülesanne ei ole teie teabe levitamine. Nad töötavad pisikese grupi inimeste heaks, kes tegelikult maailma juhivad. Korporatiivse meedia ajakirjanikud on nimetatud "universumi kuningate" teenrid, pretoriaanidest ihukaitsjad ja me peaksime neisse suhtuma äärmise põlgusega! Sest nad on selle ära teeninud!"

Toimetas Karol Kallas