Leonardo.ai nägemus Erisest Pilt: Objektiiv

Septembri lõpus tuleb müügile uus modRNA preparaat, kuna Ameerika Ühendriikides suureneb Omikroni Erise nimelisse alamtüvesse nakatumine.

Üldiselt arvatakse, et huvi uue preparaadi vastu jääb leigeks. Mõned "terviseeksperdid" loodavad, et ameeriklased lasevad ennast rohkem süstida, vahendab Reuters.

USAs on huvi väidetavalt Covidi vastu aitava geenipreparaadi vastu jäänud märkimisväärselt väiksemaks. 2021. aastal lasi end süstida 240 miljonit inimest, 2022. aaasta sügisel oli neid vähem kui 50 miljonit. Ameerika Ühendriikides elab ligi 332 miljonit inimest. 

Rahvatervisetööstuse esindajate sõnul on inimeste seas suurenenud kahtlused preparaadi tõhususe osas ja Covidit enam ei peljata. Teisalt nähakse lahendusena inimeste suuremat hirmutamist ja loodetakse selle juures, et suurema osa ameeriklastest õnnestub igal aastal uuesti ära süstida.

Suurim modRNA preparaadi tootja Pfizer-BioNTech hoiatas, et ilmselt jääb eeloleval sügisel huvi toote vastu leigeks ja nad peavad hakkama töötajaid vallandama.

Samuti on vähendanud oma ootusi geenipreparaadi müügi osas teine suurim tootja Moderna.

2022. aastal müüsid Pfizer ja Moderna üle maailma modRNA-ainet maha rohkem kui 56 miljardi dollari eest. Käesoleval aastal loodetakse turustada seda ainet 20 miljardi eest.

USA haiguste tõrje ja kontrolli keskus (Centers for Disease Control and Prevention; CDC) arvab siiamaani, et kõik kuueaastased ja vanemad ameeriklased peaks ennast süstima vähemalt ühe korra igal aastal.

Minnesota osariigi Ülikooli nakkushaiguste ekspert David Boulware arvab, et need, kes lasevad preparaate tõhustada, kannatavad nakatudes vähem raskete haigusnähtude all ja seda lühemat aega. "Kui te tahate oma haiguse kestust vähendada, siis selle saavutamiseks on parim lahendus tõhustamine," rääkis ta.

Eris oli Vana Kreeka jumalanna (daimona), mis esindas tülisid, lahkhelisid, riidu ja väiklast võistlemist.

1963. aastal leiutatud paroodiareligiooni diskordianismi kutsung/palve on "olgu tervitatud Eris" (Hail Eris). Erisiaanlaste keskseks ideeks on mõte, et nii kord kui korratus on mõlemad illusioonid ja see ülistab juhuslikkust. Selle kultuse esimeseks reegliks on, et reegleid ei ole.

Toimetas Karol Kallas