USA president Donald Trump (vasakul) ja Vene välisminister Sergei Lavrov äsjasel kohtumisel Valges Majas. Foto: Scanpix

Endised ja praegused USA ametnikud, kes on väidetavalt mures, et president Trump jagas läinud nädalal Vene välisministri ja suursaadikuga "ülisalajast informatsiooni," lekitasid seda eile Washington Postile.

Samas tunnistatakse ka ettekandes endas, et "tõenäoliselt" ei rikkunud Trump ühtegi seadust, kirjutab Breitbart, kuna tal on presidendina ulatuslikud volitused valitsuse saladustelt katet kergitada.

Lisaks ütles Postile ka Trumpi julgeolekunõunik, et kohtumistel ei jagatud midagi, mis poleks avalikkusele juba teada.

Postimehes on hetkel olulise uudisena üleval antud teemat kajastav artikkel pealkirjaga "Trumpi uus avantüür tõi Valgesse Majja värske kaose."

"USA korrumpeerunud establishment ja nende peavoolumeedia ei tegele USA elu paremaks muutmisega," kommenteerib lugeja Tarmo Pruul.

"Kogu energia pannakse nende korraldustele mitte alluva Trumpi diskrediteerimisele ja tema võimult tõukamisele. Kui Trump ei suuda establishmenti võimuhaaramist peatada, tuleb USAd lugeda mittedemokraatlikuks maaks. Vali, keda tahad, aga saad korrumpeerunud inimesed, kes toodavad sõdasid ja terrorismi," kirjutab Postimehe lugeja.

ZeroHedge'i andmetel on sellel teemal lisaks Postimehele kirjutanud "pommuudiseid" teisedki, mille näitena tõstetakse esile seda kuue inimese koostöös valminud kirjutist.