Til Schweiger oma tütre Lunaga filmiauhindade jagamisel. Foto: Scanpix

Til Schweiger kritiseerib pandeemiat käsitlevas dokumentaalfilmis laste vaktsineerimist, vahendab Die Welt.

"Laste jaoks on see viirus absoluutselt väikse mõjuga ja oht vaktsiini ees, mida ei ole uuritud, on võrreldamatult suurem kui viirus ise, seetõttu pean seda (laste vaktsineerimist) kohutavaks," tõdeb näitleja dokumentaalfilmis "Eine andere Freiheit" (Teine vabadus).

Saksamaa alaline vaktsineerimiskomisjon soovitab vaktsineerida 12-17-aastaseid lapsi koroonaviiruse vastu. Uute uuringute ja vaatluste hinnangul "ületavad olemasolevate teadmiste põhjal vaktsineerimise eelised kõrvalmõjude riskid."

Pandeemiat käsitlevat dokumentaalfilmi tegi Austria produktsioonifirma, täpsemalt filmitegijad Patricia Josefine Marchart ja Georg Sabransky. Filmi tegijate seas on ka režissöör Dietrich Brüggemann, kes on kaasalgataja koroonapiirangute-kriitilises videoaktsioonis "Alles dicht machen", kus esinevad oma mõtetega paljud Saksa tuntud persoonid, kaasalgataja.

Til Schweiger ütleb lõpetuseks dokumentaali tutvustavas trailer'is (trailer on ingliskeelsete subtiitritega – toim.), et koroonapoliitika on põhiseaduse praktiliselt kõrvale heitnud. Dokumentaalfilmis astuvad üles mitmed teadlased ja Saksa avaliku elu tegelased.

Toimetas René Allik