FBI director James Comey. Foto: Gary Cameron, Reuters/Scanpix

Nagu kirjutab Daily Mail, ei suuda Donald Trump uskuda, et eile Hillary Clintoni järjekordselt "konksu otsast lahti lasknud" Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI), mida juhib James Comey, suutis vaadata veidi enam kui nädalaga läbi 650 000 uut meili.

"See ei ole võimalik, rahvas!" ütles Trump äsjasel kampaaniakoosolekul Michiganis, viidades ajaperioodi lühidusele ja meilide massile. Trump usub, et Hillary kuritegude uurimine jätkub.

Nagu teatas FBI reedel 28. oktoobril, avasid nad uuesti uurimise demokraatide presidendikandidaadi Hillary Clintoni eraserveri ja "äärmise hooletuse" suhtes salastatud materjaliga ümberkäimise asjus.

FBI agendid asusid vaatama läbi ligikaudu 650 000 meili, mis jõudsid demokraadist endise kongressmeni Anthony Weineri arvutisse läbi tema abikaasa ja Hillary Clintoni lähima abilise on Huma Abedini mobiiltelefoni.

Clintoni kampaania on Comey taaskordsest kannapöördest pöördes.

"Me oleme rõõmsad nähes, et [FBI direktor James Comey] on avastanud – ja me olime veendunud, et ta seda [avastab] –, et ta on kinnitanud järeldust, milleni ta juulis jõudis (st et "äärmiselt hooletut" Hillary Clintonit ei ole mõistlik süüdistada – toim), ja me oleme rõõmsad, et asi on lahendatud," õhkas kergendatult kampaania PR-boss Jennifer Palmieri.

Samal ajal raputab Clintoni tiimi WikiLeaksi poolt avalikustatud kirjavahetus kampaaniajuhi John Podesta ja kunstniku Marina Abramovici vahel, mis viitab osalemisele äärmiselt tülgastavates ja väidetavalt okultsetes rituaalides "Spirit Cooking".