Türgi on kuulutanud nn migratsioonidiili Euroopa Liiduga lõppenuks. Pildil diili arhitekt ja Saksa kantsler Angela Merkel (vasakul) koos Türgi presidendi Recep Tayyip Erdoğaniga Ankaras. Foto: Lefteris Pitarakis, AP/Scanpix

Keset Hollandiga lahvatanud tüli teatas Türgi, et nn migratsioonidiil Euroopa Liiduga on lõppenud ning nad võivad miljonid "pagulased" üle maismaapiiri Euroopasse lasta.

Nagu nentis Türgi asepeaminister Numan Kurtulumuş, "ei ole Euroopa täitnud oma lubadusi migratsioonidiili suhtes ning meie jaoks on lepe lõppenud," vahendab Zero Hedge.

See tähendab, et olles saanud Euroopa Liidult migratsioonidiili raames 3 miljardit eurot, on Türgi lepingu tühistanud ning võib järgmise sammuna lubada üle maismaapiiri Euroopasse migrandid, keda on riigis kaks kuni kolm miljonit.

Breitbarti andmetel on ka Türgi Euroopa Liidu asjade minister Ömer Çelik tõdenud, et riik peab vaatama üle oma migratsioonidiili Euroopa Liiduga ning lõdvendama kontrolli maismaapiiri üle.

Merepiiri üle kontroll säilitataks, kuna mere ületamine on maksnud paljudele inimestele elu.

Nn migratsioonidiil puudutas põgenike tagasivõtmist Kreekast Türki, mille vastutasuks lubati Türgile miljardeid eurosid ja viisavabadust Euroopa Liiduga.

Diili põhikorraldaja oli Saksa kantsler Angela Merkel.

Loe lisaks ka Postimehe artiklit "Türgi eurominister: rändelepe ELiga tuleks üle vaadata".