Rootsi peaminister Stefan Löfven (vasakul) ja Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk pressikonverentsil. Foto: Marcus Ericsson, TT/Reuters/Scanpix

Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk tümitas Rootsis viibides avatud piire, tõmbas paralleeli migratsiooni ja terrorismi vahele ning toonitas, et Euroopa Liit ei tohi “enam iial lubada korrapäratutel migrantide lainetel meie piiridest üle tulvata, nagu aastal 2015.”

Tusk kõlas enne kohtumist Rootsi peaministri Stefan Löfveniga kohati kui paremleeri liider, kirjutab Breitbart. Eesistuja rõhutas, et “kontrollimatu ja korrapäratu migratsioon, terrorism ja hirmud globaliseerumise ees on Euroopa kolm peamist väljakutset” ning et “meie välispiiride kindlustamine” peab olema Euroopa Liidu esmane prioriteet.

Tuski kommentaare mulluse migratsioonikriisi kohta võib võtta kui vaevu varjatud rünnakut Saksa kantsleri Angela Merkeli pihta, keda laialdaselt süüdistatakse kõnealuse kaose vallapäästmises.

Kuigi Tusk näeb osana lahendusest Euroopa edasist integreerumist, on toon ühe Euroopa Liidu tippametniku jaoks tavatult terav.

Reedel Rootsi saabunud Tuski lühike tervitus on tervikuna loetav siin.