Ekraanitõmmis

Telekanal TV3 tühistas Varro Vooglaiu esinemise uudistesaates, kuna saatesse kutsutud homoaktivist Reimo Metsale ei olevat meeldinud mõte esineda saates koos Vooglaiuga.

"Täna hommikul helistati mulle TV3st ja kutsuti õhtusesse uudistesaatesse kommenteerima "homoabielu" seadustamise jõustumist Soomes, mis täna aset leidis," kirjutas Vooglaid eile õhtul Facebookis.

"Andsin nõusoleku ja lubasin 15 minutit enne seitset kohal olla. Ca tund aega enne saate algust helistati aga uuesti ja öeldi, et tegelikult ikkagi "ei saa" mind stuudiosse lasta. Küsides, et miks siis ei saa, sain teada, et minu osalemiseks nõusoleku saamise järel esitati kutse ka kellegi homoaktivistile ja tollele ei olevat sugugi meeldinud mõte, et saates osalen ka mina. Lahendus? Minule esitatud kutse tagasivõtmine. Tulemust, mida saatejuht nimetas "väga huvitavaks diskussiooniks", saab kogu selle "objektiivsuses" ja "tasakaalustatuses" vaadata altpoolt," lisas ta viidates TV3 "Seitsmeste uudiste" intervjuule Reimo Metsaga.

Reimo Mets esitas saates tüüpilisi homoliikumise jutupunkte, toonitades, et "homoabielu" seadustamine Soomes on üksnes tervitatav ning loodetavasti annab see tõuke sarnaste sammude elluviimiseks ka Eestis, Lätis ja Leedus. Metsa sõnul olevat Eesti ühiskond "homoabielu" seadustamiseks ammu "valmis", olgugi, et arvamusküsitlused on näidanud järjepidevalt rahva suure enamuse vastuseisu abielu tähenduse olemuslikule ümbermääratlemisele. Sellele viitas ka Reimo Metsaga tehtud intervjuu ajal läbiviidud telefoniküsitlus, mille tulemused peegelduvad alltoodud pildilt.

Ekraanitõmmis

Mets toonitas ka seda, et kooseluseadus on Eestis jõustunud, olgugi, et kooseluseaduse enese kohaselt ei vasta see väide tõele, sest seaduse jõustumise eelduseks on ka seni vastu võtmata rakendusaktide vastuvõtmine. Samuti ütles ta, et homoseksuaalidele lapsendamise õiguse andmine on Eestis juba kooseluseadusega otsustatud küsimus, millest ei ole enam mõtet rääkida, olgugi, et kooseluseadus annab kooselulepingu sõlminutele vaid õiguse teineteise laste lapsendamiseks, mitte nende laste lapsendamiseks, kellega paari kummalgi osapoolel puudub vanemlik suhe. Just täieliku lapsendamise õiguse tagas homoseksuaalidele eile Soomes jõustunud "homoabielu" seadustamine.

Saates rääkis Mets ka oma lapsest, keda kasvatavad kaks omavahel koos elavat "ema" ja keda ta isegi külastavat. Vaatajate rahustamiseks kinnitas Mets, et ei tema ega tema lapse "emad" ei teosta laste silme all seksuaalakte, mistõttu pole tarvis lastele halva eeskuju näitamise pärast muretseda. "Lastele on lastetuba, täiskasvanutele täiskasvanute tuba – nii lihtne see asi ongi," toonitas ta.

Vooglaiu sõnul on kutse tagasivõtmine TV3 poolt loomulikult alandav, ent eraldivõetuna pole see kaugeltki nii tõsine asi kui tunduvalt laiem probleem, mis selle tagant välja paistab.

"Kutse tagasivõtmine on teatavasti väga ebaviisakas ja see, et telekanal on nii kergekäeliselt valmis homoaktivistide nõudmisel selliseid samme astuma, on iseenesest kõnekas. See näitab ideoloogilisi jõujooni meie ühiskonnas ehk seda, kelle pilli järgi tantsitakse. Kui homoaktivistid nõuavad, et pereväärtuste eest seisjad saatest kõrvaldataks, siis nii ka tehakse, taandades saate diskussiooni formaadist puhtakujuliseks ideoloogiliseks propagandaks," selgitas ta.