Twitteri valvas silm on tabanud LifeSiteNewsi aastatetaguselt "vihkamiselt". Foto: Scanpix

Elupooldav ja pereväärtusi propageeriv portaal LifeSiteNews on kaotanud ligipääsu oma Twitteri-kontole nelja aasta eest avaldatud faktipõhise artikli tõttu suguhaiguste leviku kasvust homoseksuaalide seas.

Kõnealuses kirjutises tõi dr Gerard M. Nadal muuhulgas süüfilise juhtude sagenemise põhjusena esile, et 60 protsenti homoseksuaale ei teavita seksipartnereid oma sümptomitest.

Dr Danal tsiteeris muuhulgas peavoolumeedia allikaid ning vaidlustas väite, nagu tuleneks statistika süüfilise juhtude sagenemisest "homofoobiast".

Twitter põhjendas LifeSiteNewsi konto lukustamist väitega, et kõnealuse artikli pealkirja jagamine nende platvormil aastal 2014 oli "vastuolus" nende reeglitega, mille alusel on keelatud "vihkajalik käitumine" ning sellega "propageeriti vägivalda" inimeste vastu tulenevalt nende "seksuaalsest orientatsioonist" või "tõsisest haigusest", neid ühtlasi "ähvardades" või "ahistades."

Vaid päev varem kirjutas LifeSiteNewsile nende endine kaasautor Peter LaBarbera, et Twitter blokeeris ta hiljuti postituse eest 2016. aastal, milles ta kirjeldas homoseksuaalset käitumist kui pattu", mis "levitab haigusi".

LifeSiteNews on loonud võimaluse anda oma hääl konto avamise toetuseks siin.

Twitteri teade tulenevalt postitatud pealkirjast "Miks homoseksuaalide seas sagenevad HIV, süüfilis ja tripper" oli selline: